Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Nici liftingujące na twarz

Nici liftingujące są uważane za jedno z najważniejszych odkryć w dziedzinie medycyny estetycznej. Pozwalają odmłodzić skórę twarzy bez konieczności poddawania się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym.

Wskazania do zabiegu

Stosowanie nici liftingujących jest wskazane u osób z wyraźnym osłabieniem struktury skóry i utratą jej jędrności. Zabiegi z użyciem nici pozwalają na wypełnienie zmarszczek pojawiających na czole, w okolicach brwi, pod oczami, w okolicach policzków i żuchwy oraz na szyi. Na taki lifting twarzy najczęściej decydują się kobiety w wieku średnim i starszym, u których proces starzenia się skóry jest już daleko posunięty.

Z zabiegów korzystają również młodsze pacjentki, którym zależy na poprawie wyglądów i podkreśleniu rysów twarzy. Przy pomocy nici liftingujących można uwypuklić kości policzkowe czy zmienić kształt łuków brwiowych.

Przebieg zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu pacjentka powinna przejść szereg badań, pozwalających na ocenę stanu jej zdrowia. Następnie ma miejsce konsultacja lekarska, podczas której jest określany zakres liftingu twarzy.

Sam zabieg polega na wprowadzeniu nici liftingujących w tkankę podskórną w wybranych miejscach na twarzy, przy zastosowaniu cieniutkiej, sterylnej igły. Nici zostają wprowadzone tak, aby podkreślić naturalne linie napięcia skóry, dzięki czemu staje się ona jędrniejsza i bardziej elastyczna. W składzie nici znajdują się substancje o właściwościach biorewitalizujących, w tym kwas polimlekowy, który opóźnia procesy starzenia skóry. Cały zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Nici są wykonane z rozpuszczalnych substancji, które wchłaniają się w przeciągu 360 dni, a efekty liftingu utrzymują się znacznie dłużej, nawet do kilku lat.

Co pacjentka musi wiedzieć?

Po przeprowadzeniu zabiegu skóra pozostaje zaczerwieniona, po kilku dniach wszystko wraca do normy. W pierwszym tygodniu miejsca wykonania nakłuć należy regularnie dezynfekować. Zaleca się również, aby w tym czasie unikać wysiłku fizycznego i wstrzymać się od spożywania alkoholu.

Lifting twarzy to jedna z możliwości zastosowania nici liftingujących – są one wykorzystywane również przy leczeniu nietrzymania moczu oraz w operacjach okolic intymnych.

 

 

Cofnij

 

Smooth Shapes

W zabiegach modelowania sylwetki dobre rezultaty przynosi połączenie terapii laserowej, zasysana próżniowego i masażu limfatycznego. Właśnie te trzy metody stanowią podstawę zabiegu Smooth Shapes. 

Wskazania do zabiegu

Smooth Shapes jest zabiegiem polecanym przede wszystkim w walce z cellulitem, gdyż pozwala na zmniejszenie o kilka centymetrów obwodu ud i pośladków, a końcowy efekt wysmuklenia talii jest zauważalny na pierwszy rzut oka. 

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są problemy związane z brakiem jędrności skóry w różnych partiach ciała – nie tylko na pośladkach i udach, lecz także na brzuchu i na ramionach. 

Przebieg zabiegu

Zabiegi Smooth Shapes stanowią połączenie trzech technologii: naświetlania laserowego, masażu rolkami i zasysania próżniowego. Światło lasera rozgrzewa komórki tłuszczowe i powoduje obkurczanie się włókien kolagenowych. Jednocześnie dochodzi do wytwarzania nowych włókien, co przekłada się na poprawę elastyczności skóry. Oddziaływanie naświetlania jest skuteczniejsze dzięki odpowiedniemu ustawieniu skóry, za co odpowiada część ssąca urządzenia. Z kolei masaż limfatyczny pozwala na poprawę krążenia limfatycznego i pomaga w przywróceniu równowagi w organizmie. Dla osiągnięcia zadowalających efektów konieczne może okazać się wykonanie kilku zabiegów.

Co pacjentka musi wiedzieć?

Zabieg jest bezbolesny, nie powoduje podrażnień ani urazów skóry. Po jego wykonaniu pacjentka może powrócić do codziennych obowiązków.
 

Zwężanie pochwy za pomocą za pomocą lasera ablacyjnego CO2

Zwężanie pochwy za pomocą za pomocą lasera ablacyjnego CO2.

 

Lipoliza iniekcyjna

Sposobem na to, aby bez wysiłku pozbyć się nadmiaru tłuszczu i na trwale wymodelować sylwetkę, jest lipoliza iniekcyjna. To profesjonalny zabieg medycyny estetycznej, stanowiący ciekawą alternatywę dla operacyjnych metod leczenia. 

Wskazania do zabiegu

Lipoliza iniekcyjna jest przeznaczona dla kobiet, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej na pośladkach, udach, biodrach czy brzuchu. Zabieg jest najskuteczniejszy w przypadku osób z niedużą nadwyżką tkanki tłuszczowej, którą bardzo trudno jest zniwelować na skutek diety i ćwiczeń fizycznych. Lipoliza może być stosowana w celu likwidacji tkanki tłuszczowej w okolicy tricepsu, kolan i pach. Innymi słowy, sprawdza się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wymodelowania sylwetki. 

Co więcej, zabiegi te są pomocne przy likwidowaniu podwójnego podróbka oraz przy redukcji worków pod oczami. 

Ponadto, lipoliza jest jedną z metod leczenia tłuszczaków, czyli zmian nowotworowych tkanki łącznej. Nieleczone tłuszczaki systematycznie powiększają swoje rozmiary i mogą doprowadzić do groźnych zmian chorobowych w organizmie. Seria zabiegów lipolizy iniekcyjnej pozwoli się pozbyć tego problemu. 

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na ostrzykiwaniu otłuszczonych miejsc na ciele przy zastosowaniu substancji, które powodują rozpad trójglicerydów i doprowadzają do rozerwania struktury komórek tłuszczowych. Zbędne tłuszcze są następnie transportowane do wątroby i wydalane na skutek procesów metabolicznych. 

Rozpuszczone komórki tłuszczowe są zastępowe tkanka włóknistą, które odpowiada za obkurczenie się skóry. Dzięki temu na skórze nie tworzą nierówności, a po zabiegu dopasowuje się ona do nowych kształtów.

Co pacjentka musi wiedzieć?

Lipoliza jest nieoperacyjną i dzięki temu mało inwazyjną metodą usuwania miejscowych otłuszczeń ciała. Po zabiegu miejsce nakłucia pozostaje zaczerwienione, niekiedy opuchnięte, mogą pojawiać się również siniaki. Wszystkie te objawy powinny ustąpić w przeciągu 2 tygodni.
 

Cofnij

 

Laserowa rewitalizacja pochwy

Rozluźniona pochwa może być przyczyną dyskomfortu w stosunkach seksualnych. Jeszcze do niedawna jednym sposobem leczenia był zabieg operacyjny, obecnie możemy skorzystać dużo mniej nieinwazyjnej metody, jaką jest laserowa rewitalizacja pochwy. 

Opis defektu

Laserowa rewitalizacja pochwy jest przeznaczona dla kobiet cierpiących na zespół rozluźnienia pochwy. Jego efektem jest spadek napięcia pochwy – jej mięśnie są słabsze, a skóra w okolicach intymnych staje się bardziej rozciągnięta. Schorzenie to może być spowodowane wrodzonymi zmianami tkanki łącznej, może wiązać się z procesem starzenia, może być też skutkiem zmian poporodowych i urazów okołoporodowych. Dolegliwość ta sprawia, że kobiety wstydzą się swojego wyglądu intymnego, w dużo mniejszym stopniu odczuwają też przyjemność płynącą z życia seksualnego.

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na naświetlaniu laserowym – do pochwy jest wprowadzany laser, a emitowane przez niego fale oddziałują na ścianki pochwy. Energia lasera ogrzewa tkanki pochwy i pobudza zawarty w nich kolagen. W rezultacie dochodzi do obkurczania istniejących włókien kolagenowych i wzmożonej produkcji nowych włókien. Nowo powstałe włókna kolagenowe są krótkie, grube, napięte, a dzięki temu pochwa staje się ciaśniejsza, a jej błona śluzowa – bardziej elastyczna. 

W zależności od stopnia rozciągnięcia tkanek pochwy, ilość przebytych porodów i wieku pacjenta, wykonuje się od jednego do kilku zabiegu laserów. Najczęściej wystarcza pojedyncze naświetlanie laserowe.  

Co pacjentka musi wiedzieć?

Rewitalizacja laserowa jest najnowszą i najbezpieczniejszą metodą obkurczania pochwy. Po zabiegu tkanki goją się bardzo szybko, a pacjentka może powrócić do swoich codziennych obowiązków. Przez pierwsze dni powinna pamiętać o stosowaniu podpasek, gdyż może nastąpić przesięk surowiczy. Zaleca się, aby przez okres co najmniej tygodnia powstrzymać się od współżycia. 

Innym sposobem na poprawę elastyczności skóry w tych okolicach jest zabieg zwężania pochwy przy zastosowaniu nici liftingujących. 
 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.