Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Hodoplastyka, uwypuklenie łechtaczki

Chirurgia plastyczna miejsc intymnych jest coraz prężniej rozwijającą się dziedziną medycyny, a wykonywane zabiegi pozwalają kobietom na czerpanie większej przyjemności z życia seksualnego. Służy temu m. in. zabiegi uwypuklania łechtaczki.  

Opis defektu

Problem może być zarówno zbyt głęboko schowana, jak i zbyt odsłonięta łechtaczka. W jednym i w drugim wypadku kobiety nie odczuwają przyjemności ze współżycia seksualnego lub odczuwają ją w niewielkim zakresie. Chcąc zwiększyć swoje doznanie, panie decydują się na zabiegi hodoplastyki. Poza tym, w przypadku zbytnio wyeksponowanej łechtaczki, dochodzi problem częstych infekcji i zakażeń okolic intymnych. 

Przebieg zabiegu

Celem zabiegów hodoplastyki jest najczęściej uwypuklenie łechtaczki, która u wielu kobiet jest przykryta fałdami skóry. Najprościej rzecz ujmując, zabieg chirurgiczny polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy łechtaczki, a tym samym jej odsłonięciu. 

Może zdarzyć się też sytuacja odwrotna, kiedy łechtaczka jest zbytnio wyeksponowana, a wówczas zabieg chirurgiczny polega na jej ukryciu. Plastyka łechtaczki jest zabiegiem przeprowadzanym w znieczuleniu miejscowym. 

Co pacjentka musi wiedzieć?

Powrót do pełnej sprawności zajmuje około 2 tygodni, podczas których pacjentka powinna troszczyć się o zachowanie higieny okolic intymnych oraz powstrzymać się od współżycia. 

Przyczyną, dla której kobiety nie odczuwają przyjemności z bliskości z partnerem, może być również głęboko schowany punkt G – w takim wypadku poleca się wykonanie zabiegu augmentacji punktu G. 
 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.