Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Korekcja deformacji warg sromowych

Nie tylko wielkość, lecz także niewłaściwy kształt warg sromowych może być przyczyną wielu problemów natury estetycznej i funkcjonalnej. Z pomocą przychodzą zabiegi ginekologii estetycznej, pozwalające na korekcję deformacji warg sromowych. 

Opis defektu

Niesymetryczne wargi sromowe mogą przyczyną dyskomfortu w codziennym życiu – uwierają przy zakładaniu bielizny, utrudniają bądź uniemożliwiają uprawnienie sportu. Ich nieprawidłowy rozmiar sprawia, że panie wstydzą się swojego wyglądu intymnego, dlatego unikają zbliżenia fizycznego lub nie odczuwają przyjemności w sytuacji, w której dochodzi do pożycia seksualnego. 

Ponadto, wargi sromowe pełnią funkcję ochronną, zabezpieczając pochwę przed wnikaniem mikroorganizmów do jej wnętrza. Jeśli są niesymetryczne, mogą nie wywiązywać się z tego zadania, co grozi częstymi infekcjami okolic intymnych. 

Przebieg zabiegu

W zależności od stopnia zaawansowania deformacji warg sromowych, dopuszczalne są dwie metody leczenia – zabieg laserowy lub chirurgiczny. W przypadku niedużych zmian, wystarczy naświetlanie laserowe, natomiast w przypadku większych deformacji, asymetrii i hepertrsofii konieczne jest podjęcie leczenia chirurgicznego. Zabieg taki polega na ścięciu brzegów warg sromowych i wyrównaniu ich kształtu. 

Co pacjentka musi wiedzieć?

Leczenie laserowe jest metodą mało obciążająca dla organizmu, a do codziennych obowiązków można wrócić już następnego dnia. Leczenie chirurgiczne wiąże się z przerwą w stosunkach seksualnych – na czas kilku miesięcy należy powstrzymać się od współżycia. W pierwszych tygodniach po zabiegu koniecznością jest dbanie o higienę o okolic intymnych. W tych dniach należy też unikać jakiekolwiek wysiłku fizycznego. 

W przypadku, gdy problemem jest wielkość warg sromowych, są wykonywane zabiegi są zabiegi powiększania warg sromowych [linkowanie wew. do zakładki z tym zabiegiem] lub pomniejszania warg sromowych mniejszych. 
 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.