Blog
Nietrzymanie moczu to schorzenie, które bywa przyczyną dużego dyskomfortu i znacznego obniżenia jakości życia pacjentów. Może występować u osób w różnym wieku, zarówno u dzieci, jak i dorosłych oraz starszych. Nietrzymanie moczu jest różnorodne pod względem przyczyn powstawania, typów oraz stopnia nasilenia objawów. Wyróżniamy tutaj nietrzymanie wysiłkowe, nietrzymanie naglące, czy też inne, mniej powszechne formy tego schorzenia.
Liposukcja to stosunkowo często wykonywany zabieg, stosowany w celu usunięcia nadmiaru tłuszczu z określonych obszarów ciała. Zazwyczaj wykonuje się ją w celu zmniejszenia widoczności zgromadzonego tłuszczu w takich miejscach jak brzuch, biodra, pośladki oraz uda. Warto pamiętać, że jest to zabieg, który powinien być wykonywany przez specjalistów, dzięki czemu całość przebiegnie sprawnie i bezpiecznie, a efekty będą zgodne z oczekiwaniami.
Toksyna botulinowa, zwana popularnie pod nazwą botoksu, jest substancją toksyczną produkowaną przez bakterię Clostridium botulinum. Jest środkiem często stosowanym zarówno w tradycyjnej medycynie, jak i medycynie estetycznej. Może być używana do leczenia skurczów mięśniowych, a także w celu zredukowania zmarszczek lub też poprawy wyglądu skóry. Tego rodzaju wyrób medyczny może być stosowany wyłącznie przez specjalistów z odpowiednimi kwalifikacjami.
Punkt G jest zgrubieniem zlokalizowanym w przedniej ściance pochwy. To miejsce jest odpowiedzialne za odczuwanie przyjemności podczas stymulacji czy współżycia. U części kobiet miejsce to jest mocno unerwione i niezwykle wrażliwe, dzięki czemu odczucia podczas stosunku są bardzo intensywne. U niektórych pań punkt G nie jest tak mocno unerwiony, co może powodować niską satysfakcję z życia seksualnego. Aby podnieść jakość odczuć w trakcie stosunku, wykonuje się zabieg augmentacji punktu G.
Kwas hialuronowy jest związkiem organicznym bardzo często wykorzystywany w różnego rodzaju kosmetykach pielęgnacyjnych, medycynie oraz kosmetologii. Nazywany jest eliksirem młodości, ponieważ wraz z elastyną oraz kolagenem odpowiada za młody wygląd skóry. Kwas hialuronowy odpowiada za jędrność, sprężystość i elastyczność skóry, nadając jej zdrowy i młody wygląd. Właśnie te cechy sprawiły, że od wielu lat stanowi on główny składnik kosmetyków dla skóry dojrzałej.
Botoks, znany także pod nazwą toksyny botulinowej jest obecnie jednym z najbardziej popularnych środków wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Za jej pomocą od wielu lat poprawiana jest jakość i wygląd skóry. Wraz z upływem czasu zabiegi botoksem zyskują jeszcze więcej fanów. Warto wiedzieć, że botoks stosowany jest nie tylko w celu poprawienia urody – niekiedy istnieją wskazania medyczne do zastosowania zabiegu z wykorzystaniem tej substancji.
Botoks, czyli toksyna botulinowa jest neurotoksyną produkowaną przez bakterie Clostridium Botulinum. Podawana w niewielkich dawkach znajduje bardzo szerokie zastosowanie w medycynie i medycynie estetycznej. Obecnie botoks kojarzony jest przede wszystkim z zabiegami wygładzającymi zmarszczki, ale ma także szereg innych zastosowań. Wykorzystywany jest również w leczeniu bruksizmu czy nadpotliwości. W brew powszechniej opinii zabiegi toksyną botulinową nie są zarezerwowane dla osób starszych. Wcześniejsze rozpoczęcie zabiegów z botoksem zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek.
Nici liftingujące stanowią korzystniejszą cenowo, mniej inwazyjną i wymagającą mniej czasu metodą na poprawę wyglądu skóry. Ten rodzaj zabiegu jest dobrą alternatywą dla klasycznego liftingu chirurgicznego. Co ciekawe, nici liftingujące pierwotnie były wykorzystywane podczas precyzyjnych zabiegów w tradycyjnej chirurgii. W zabiegach medycyny estetycznej nici liftingujące wprowadzane są pod skórę, podnosząc ją i niwelując jej opadanie związane z wiekiem.
Medycyna estetyczna oferuje wiele różnego rodzaju zabiegów, poprawiających nie tylko wygląd, ale również samopoczucie i komfort życia. Kiedyś kojarzone głównie z kosztownymi zabiegami poprawiającymi wygląd, obecnie w wielu przypadkach poprawiające stan zdrowia. Wykonywane zabiegi obejmują praktycznie wszystkie rejony ciała, pozwalają na usunięcie zmarszczek, wymodelowanie kształtu ust czy twarzy, a także zniwelowanie blizn, usunięcie znamion czy guzków. Należy pamiętać, że są to zabiegi medyczne, a więc mogą być wykonywane w określonych sytuacjach, jeżeli nie występują przeciwwskazania
IPL jest skrótem od angielskiego zwrotu Intensive Pulse Light, oznaczającego intensywne światło impulsowe. Zabiegi IPL wykorzystują fale świetlne w zakresie od 500 do nawet 1200 nm, które powstają przy pomocy specjalnej lampy ksenonowej zaopatrzonej w kondensatory. Należy pamiętać, że technologia IPL nie jest laserem, różni się od niego rodzajem wiązki światła oraz długością fal.