Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Labiomajoroplastyka (powiększanie warg sromowych za pomocą tłuszczu lub kwasu hialuronowego)

Wiele kobiet wstydzi nieestetycznego wyglądu swoich narządów płciowych. Zmiany w ich budowie i ułożeniu mogą prowadzić do odczuwania dyskomfortu w pożyciu seksualnym. Jedną z takich dysfunkcji są zbyt małe wargi sromowych większe, a ich objętość można zwiększyć dzięki operacjom plastycznym z zastosowaniem kwasu hialuronowego lub tłuszczów. 

Opis defektu

Niektóre z pań mają zbyt małe wargi sromowe większe, co jest defektem nie tylko natury estetycznej. Jest to o tyle niebezpieczne, że wówczas wargi sromowe większe nie zapewniają właściwej ochrony warg sromowych mniejszych i kanału rodnego. Skutkami takiego stanu rzeczy są: ból i świąd w okolicach intymnych, a ponadto częste otarcia i urazy w tych rejonach ciała. Niedostateczne zabezpieczenie narządów intymnych jest też przyczyną wielu infekcji i zakażeń.

Przebieg zabiegu

Przed operacją pacjentka musi wykonać badania, pozwalające na dokładną ocenę stanu jej zdrowia. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, a do jego przeprowadzenia wykorzystuje się albo kwas hialuronowy [linkowanie wew. do zakładki o różnych zastosowań kwasu hialuronowego], albo tkankę tłuszczową pobraną od pacjentki. Substancje te wszczepia się pod skórę w okolicy warg sromowych większych, a efektem jest zwiększenie ich objętości oraz zmiana kształtu. Zastosowanie preparatów na bazie kwasu hialuronowego pozwala na dodatkowe nawodnienie skóry i śluzówki, a także wzmacnia produkcję kolagenu, co z kolei przekłada się na zwiększenia napięcie skóry w okolicach intymnych. 

Co pacjentka musi wiedzieć?

Pacjentka może wrócić do domu już dzień po wykonaniu zabiegu operacyjnego, jednak konieczne jest, aby na kilka dni powstrzymała się od jakiekolwiek wysiłku i aby szczególnie troskliwie dbała o higienę okolic intymnych. Pełna rekonwalescencja zajmie kilka tygodni, a w tym czasie należy powstrzymać się od pożycia seksualnego.
 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.