Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Powiększanie piersi za pomocą tłuszczu

Jedną z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych są zabiegi powiększania piersi. Decydując się na ujędrnienie piersi przy zastosowaniu własnej tkanki tłuszczowej, kobiety pozbywają się przy okazji kilku centymetrów tłuszczu w obszarach ciała, w których jest go za dużo.

 

Opis defektu

Zbyt małe lub zbyt obwisłe piersi są przyczyną, dla której kobiety decydują się na zabiegi ich powiększania. Ten defekt natury estetycznej może być spowodowanym wrodzonym zaburzeniem rozwoju piersi, może być też pochodną dużej utraty masy ciała oraz efektem przebytej ciąży i karmienia piersią. Z tego zabiegu mogą skorzystać również pacjentki po rekonstrukcji piersi, np. mastektomii.
 
 

Przebieg zabiegu

Zabieg składa się z trzech oddzielnych etapów. Pierwszych z nich jest liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu z określonych obszarów ciała, np. brzucha, ud, łyd czy pośladków. W wybraną partię skóry jest wstrzykiwany roztwór soli fizjologicznej, powodujący obkurczenie naczyń krwionośnych, następnie lekarz wykonuje nacięcia na skórze, z których jest odsysany tłuszcz. Drugim z etapów jest przygotowanie tkanki tłuszczowej do wszczepienia – jest ona odwirowywana, aby obumarłe komórki oddzielić od pełnowartościowych komórek tłuszczowych. Następnie przychodzi kolej na etap trzeci, czyli przeszczep tłuszczu. Lekarz wykonujemy niewielki nakłucia na skórze piersi, którymi wprowadza cienkie pasy tłuszczu pomiędzy skórę a gruczoł piersiowy. Wszystkie etapy zabiegu są przeprowadzane w ciągu jednego dnia.
 
 

Co pacjentka musi wiedzieć?

Powiększenie piersi przy pomocy liposukcji jest zabiegiem operacyjnym, a więc wiąże się z ryzykiem powikłań, ale nie są one zbyt duże. Nie wymaga pobytu w szpitalu, po kilku godzinach pacjentka może powrócić do domu. Czas potrzebny na pełną rekonwalescencję wynosi od 4 do 8 tygodni.
 
 

Cofnij

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.