Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Liposukcja i transfer w różne miejsca ciała

Zaokrąglone biodra i pośladki, fałdy na brzuchu lub tułowiu, zwisająca skóra w okolicach ramionach czy w końcu podwójny podbródek – sposobem na likwidację tych wszystkich defektów może być liposukcja. 

Wskazania do zabiegu

Zabieg liposukcji jest przeznaczony dla osób o prawidłowej wadze, które narzekają na nadmiar tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała, takich jak uda, pośladki, brzuch, ramiona. W przypadku osób chudych, o niedużej nadwyżce tkanki tłuszczowej, wystarczą zabiegi lipolizy iniekcyjnej natomiast w przypadku osób otyłych – liposukcja jest tylko jednym z etapów leczenia. Warto przy tym zauważyć, że liposukcja nie służy odchudzaniu, a jedynie modelowaniu sylwetki ciała.

Przebieg zabiegu

Liposukcja to chirurgiczny zabieg odsysania tłuszczu. W pierwszej kolejności obszar zabiegu jest nasączany płynami z roztworem soli fizjologicznej, następnie lekarz wykonuje niewielkie nacięcia na wybranym obszarze skóry, przez które wprowadza specjalną sondę z urządzeniem ssącym. Precyzyjnie operując urządzeniem, usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej i modeluje kształt sylwetki. 

Przy zabiegach liposukcji korzystamy z urządzenia NIL belgijskiej firmy EUROMI. Zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, zależnie od wielkości obszaru ciała, które został poddany operacji. 

Tłuszcz, odessany w wyniku liposukcji, jest następnie wszczepiony w inne partie ciała w celu nadania im sprężystości i elastyczności. Może być wykorzystany do wypełnienia zmarszczek i bruzd na twarzy, powiększenia piersi czy ujędrniania pośladków. 

Co pacjentka musi wiedzieć?

Liposukcja jest zabiegiem operacyjnym, a więc wiąże się z pewnym ryzykiem wystąpienia powikłań. Mogą poddać się jej tylko osoby w dobrym stanie zdrowia. 

Po zabiegu występuje obrzęk, które ustępuje stopniowo w przeciągu kilku tygodniu. Po wykonaniu zabiegu pacjentka powinna nosić specjalny strój uciskowy i unikać jakiekolwiek wysiłku fizycznego. 
 

Cofnij

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.