Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Botoks

Botoks, czyli toksyna botulinowa jest stosowana w medycynie od kilkudziesięciu lat, w zabiegach medycyny estetycznej – już od kilkunastu lat. Zabiegi z zastosowaniem botoksu są jedną z najczęściej stosowanych metod w zakresie likwidacji zmarszczek mimicznych.

Wskazania do zabiegu

Najpowszechniejszym zastosowaniem preparatów z toksyny botulinowej są zabiegi wygładzania zmarszczek na twarzy, w tym zmarszczek w okolicach oczu (tzw. kurze łapki), zmarszczek między brwiami (tzw. lwia zmarszczka), zmarszczek poprzecznych czoła, zmarszczek na nosie. Zastrzyki z botoksu pozwalają też korektę rysów twarzy, np. uniesienie brwi, uniesienie opadających kącików ust. Ponadto, toksyna botulinowa jest wykorzystywana w leczeniu nadpotliwości.

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na ostrzykiwaniu preparatem z toksyną botulinową miejsca występowania zmarszczek (okolice oczu, brwi, ust) lub obszaru nadmiernej potliwości (pachy, dłonie, stopy). W tym celu wykorzystuje się bardzo cienką igłę i strzykawkę, za pośrednictwem których minimalne dawki preparatu dostają do mięśnia pod skórą.

Botoks blokuje przewodzenie impulsów z nerwów do drobnych mięśni twarzy, wskutek czego zapobiega skurczowi tych mięśni. Efektem jest czasowe zahamowanie procesu marszczenia się skóry i jej wygładzenie. Leczenie nadpotliwości przy zastosowaniu toksyny botulinowej polega na czasowym zablokowaniu nerwów zaopatrujących gruczoły wydzielania zewnętrznego.

Zabieg nie wymaga zastosowanie znieczulenia – jest niemal bezbolesny, a w trakcie nakłuwania pacjentka może odczuwać delikatnie szczypanie.

Co pacjentka musi wiedzieć?

Zabiegi są bezpieczne i nieinwazyjne. Po iniekcji w okolicach twarzy mogą pojawić się drobne zasinienia, jednak znikają one po kilku dnia. Efekty utrzymują się od pół roku do roku, a po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Przy leczeniu zmarszczek mimicznych stosuje się również inne wypełniacze, np. kwas hialuronowy. Inną możliwością jest wampirzy lifting, czyli zabieg niwelowania zmarszczek przy zastosowaniu osocza bogatopłytkowego.

 

Cofnij

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.