Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Kwas hialuronowy w różnych wskazaniach

Kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym w ludzkiej skórze, odpowiedzialnym za utrzymanie jej elastyczności. Z tego względu jest stosowany w zabiegach odmładzających.

Wskazania do zabiegu

Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego pomagają w redukcji zmarszczek mimicznych, takich jak: zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki wokół oczu, zmarszczki w okolicy ust, fałd nosowo-wargowy. Są skuteczne w niwelowaniu zmarszczek w kącikach ust, powstałych w wyniku nałogowego palenia papierosów.

Obok wypełniania zmarszczek kwas hialuronowy znajduje zastosowanie w zabiegach modelowania twarzy i jej konturów, gdyż pozwalają na podniesienie objętości policzków, takich jak: podniesienie objętości policzków, korygowanie krzywizny nosa. Jest stosowany w zabiegach powiększania i modelowania ust, takich jak: przywrócenie objętości ust, korekta opadających kącików ust, uwydatnienie konturu ust. Warto również pamiętać, że wraz z wiekiem w organizmie człowieka ubywa kwasu hialuronowego, w związku z czym pojawiają się różnego rodzaju defekty estetyczne takie jak zmarszczki czy opadające kąciki ust. Dzięki takim zabiegom jak ten możliwe jest zniwelowanie efektów starzenia i przywrócenie ładnego wyglądu. Na zabieg powiększania ust poprzez wypełnianie kwasem hialuronowym chętnie decydują się też pacjentki, które uważają, że ich usta są zbyt wąskie czy zbyt mało wyraziste. W tym przypadku są to również młode osoby nie do końca zadowolone ze swojego wyglądu. Bezpieczne zabiegi powiększania i wypełniania ust kwasem hialuronowym pozwalają im cieszyć się większą atrakcyjnością i nabrać większej pewności siebie.

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na wstrzykiwaniu pod skórę maleńkich porcji kwasu hialuronowego przy zastosowaniu cienkiej igły. Zależnie od tego, w jakim celu jest wykonywany zabieg, lekarz dobiera rodzaj i gęstość kwasu hialuronowego. Po zaaplikowaniu wypełniacza konieczne jest delikatne rozmasowanie okolic podanych zabiegowi przy pomocy kremu regenerującego naskórek.

Działanie kwasu hialuronowego polega na łączeniu włókien kolagenowych i wiązaniu cząsteczek wody, dzięki czemu skóra jest odpowiednio nawilżona i odzyskuje jędrność. Efekty zabiegu mogą utrzymać się do 12 do 18 miesięcy.

Co pacjentka musi wiedzieć?

Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego nie są obciążające dla organizmu, a poprawa wyglądu skóry jest niemal natychmiastowa. W pierwszym tygodniu po zabiegu należy wstrzymać się od spożywania alkoholu unikać nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne.

W walce z objawami starzenia się skóry wykorzystuje się również inne wypełniacze, np. toksynę botulinową (botoks) i osocze bogatopyłkowe.

 

Cofnij

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.