Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Stosowanie osocza bogatopłytkowego, komórki macierzyste

Osocze bogatopłytkowe jest preparatem krwiopochodnym, pobieranych od samego pacjenta, dlatego bezpiecznym. Zabiegi z jego zastosowaniem pozwalają na odnowę biologiczną skóry

Wskazania do zabiegu

Osocze bogatopłytkowe jest wykorzystywane w zabiegach niwelujących oznaki starzenia oraz w zabiegach rewitalizacji skóry, których celem jest poprawa jej kolorytu, gęstości i napięcia. Najpopularniejszym zabiegiem, wykonywanym przy zastosowaniu osocza bogatopłytkowego, jest wampirzy lifting, będący techniką niwelowania zmarszczek na skórze twarzy.

Na zastosowanie osocza bogatopłytkowego możemy zdecydować się również wtedy, gdy chcemy przyśpieszyć regenerację skóry po innych zabiegach. Ponadto, osocze jest stosowane przy leczeniu blizn trądzikowych oraz przy leczeniu wypadania włosów.

Przebieg zabiegu

Zabieg składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich to pobranie krwi od pacjenta (około 20 ml) i umieszczenie jej w specjalnym separatorze. Drugi etap to wirowanie krwi, które pozwala na oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. W ten sposób pozyskujemy osocze bogatopłytkowe, które w ostatnim, trzecim etapie zabiegu jest wstrzykiwanie pod skórę na wybranym obszarze ciała. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Podanie osocza bogatopłytkowego zapoczątkowuje proces odbudowy struktury skóry – dochodzi do wzmożonej produkcji komórek macierzystych oraz nowych włókien kolagenowych. W rezultacie skóra staje się jędrniejsza, bardziej nawilżona, młodsza.

Co pacjentka musi wiedzieć?

Rewitalizacja skóry przy zastosowaniu osocza bogatopłytkowego jest zabiegiem bezpiecznym. Ze względu na zastosowanie osocza bogatopłytkowego od pacjenta została wykluczona możliwość wystąpienia reakcji alergicznej. Po wykonaniu ostrzykiwania skóra twarzy jest podrażniona i zaczerwieniona, ale obrzęk powinien ustąpić w przeciągu kilku dni.

 

Cofnij

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.