Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Laser CO2 ablacyjny i nieablacyjny

Lasery CO2

Każda kobieta marzy o zachowaniu skóry w najlepszej kondycji i opóźnieniu procesów jej starzenia. Temu służą zabiegi z zastosowaniem laserów ablacyjnych i nieablacyjnych. Za pomocą lasera frakcyjnego CO2 ablacyjnego leczymy rozstępy. Zabiegi te są mało bolesne w znieczuleniu miejscowym za pomocą specjalnego kremu znieczulającego

Wskazania do zabiegu

Lasery CO2 to urządzenia stworzone z myślą o regeneracji skóry. Są stosowane głównie w zabiegach odmładzania skóry – likwidują  głębokie i drobne zmarszczki na twarzy szczególnie wokół ust i oczu. Są skuteczne przy usuwaniu przebarwień i pomagają w przywróceniu jednolitego odcienia skóry. Ponadto, zabiegi z laserami frakcyjnymi są wykorzystywane przy leczeniu blizn różnego pochodzenia, w tym blizn potrądzikowych, pooparzeniowych, pourazowych i pooperacyjnym. Zabiegi mogą być wykonywane na wszystkich obszarach ciała.

Przebieg zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu lekarz nakłada krem znieczulający na wybraną partię ciała, a następnie następuje naświetlanie laserowe. Laser stymuluje syntezę nowego kolagenu, zapoczątkowując proces odbudowy struktury skóry i nadania jej sprężystości. Efektem działania laserów jest też pogrubienie i zagęszczenie skóry, dzięki temu jest ona mniej podatna na pojawianie się zmarszczek. 
Lasery CO2 dzielą się na ablacyjne i nieablacyjne. W zabiegach z laserami ablacyjnymi następuje proces złuszczania się skóry, natomiast w zabiegach z laserami nieablacyjnymi skóra jest podgrzewana od wewnątrz, jednak nie dochodzi do naruszenia jej zewnętrznej warstwy. Zabiegi przy zastosowaniu tego pierwszego typu lasera dają mocniejszy efekt odmłodzenia skóry. Zabiegi przy użyciu drugiego z wymienionych laserów nie są tak skuteczne, często wymagają kilkukrotnego powtórzenia, jednak są mniej inwazyjnie, skóra bardzo szybko regeneruje się po nich.

Co pacjentka musi wiedzieć?

Po zabiegu, zwłaszcza przy zastosowaniu lasera ablacyjnego, skóra może być zaczerwiona i delikatnie opuchnięta. Objawy te powinny zniknąć w przeciągu kilku do kilkunastu godzin.

 

Cofnij

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.