Zabiegi radiofrekwencji
Odmładzanie skóry i redukcja tkanki tłuszczowej – to dwa główne obszary zastosowań radiofrekwencji. Zabiegi z zastosowaniem fal radiowych są coraz popularniejsze w kosmetologii i medycynie estetycznej.
Wskazania do zabiegu
Zabiegi radiofrekwencji mogą być wykonywane na różnych partiach ciała, w tym na skórze twarzy, szyi, dekoltu oraz na udach i na podbrzuszu, dzięki czemu są pomocne przy zwalczaniu wielu dolegliwości skórnych.
Są powszechnie wykorzystywane w zabiegach odmładzających, takich jak: spłycenie i wypełnianie zmarszczek mimicznych, likwidacja obwisłych policzków, poprawa owalu twarzy. Ponadto, są stosowane w zabiegach odmłodzenia skóry rąk i stóp.
Fale radiowe pozwalają na osiągniecie zadowalających efektów w zabiegach redukcji tkanki tłuszczowej. Są polecane kobietom, którym zależy na: spłyceniu lub likwidacji rozstępów, zmniejszeniu cellulitu, podniesieniu pośladów czy wysmukleniu talii.
Przebieg zabiegu
Zabiegi radiofrekwencji polegają na stymulowaniu wybranego obszaru skóry prądami fal radiowych o wysokiej częstotliwości. Fale radiowe rozgrzewają głębokie warstwy skóry, nie uszkadzając przy tym warstwy powierzchniowej. Urządzenie do radiofrekwencji ponoszą temperaturę do około 40–45°C, co ma ogromne znaczenie dla końcowego efektu, gdyż dopiero przy 45°C zachodzą procesy neokolagenacji w skórze właściwej. Wskutek podgrzania tkanek dochodzi do obkurczania się istniejących włókien kolagenowych oraz do wzmożonej produkcji kolagenu. Efektem zabiegu jest zregenerowanie struktury skóry i poprawa jej elastyczności.
Wytwarzane przez fale radiowe ciepło prowadzi też do rozkładu trójglicerydów, zwiększa krążenie krwi i przyśpiesza metabolizm, dzięki temu radiofrekwencja jest skutecznym zabiegiem redukującym nadmiar tkanki tłuszczowej.
Co pacjentka musi wiedzieć?
Radiofrekwencja zalicza się do bezinwazyjnych i bezbolesnych zabiegów. Po wykonaniu naświetlania pacjentka może powrócić do normalnej aktywności.