Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Jak wygląda zabieg liposukcji?

Liposukcja to stosunkowo często wykonywany zabieg, stosowany w celu usunięcia nadmiaru tłuszczu z określonych obszarów ciała. Zazwyczaj wykonuje się ją w celu zmniejszenia widoczności zgromadzonego tłuszczu w takich miejscach jak brzuch, biodra, pośladki oraz uda. Warto pamiętać, że jest to zabieg, który powinien być wykonywany przez specjalistów, dzięki czemu całość przebiegnie sprawnie i bezpiecznie, a efekty będą zgodne z oczekiwaniami.

Jak przebiega zabieg liposukcji?

Przed poddaniem się zabiegowi liposukcji, ważne jest, aby omówić z lekarzem swoją historię medyczną. Lekarz będzie musiał również ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta i określić, czy jest on dobrym kandydatem do zabiegu. Dodatkowo, aby zmniejszyć ryzyko powikłań, przed zabiegiem zaleca się zrezygnowanie z palenia papierosów i picia alkoholu, a także stosowanie zdrowej diety.

Sam zabieg liposukcji trwa zazwyczaj od jednej do trzech godzin w zależności od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi. Podczas zabiegu lekarz wykonuje małe nacięcia w miejscu, z którego ma zostać usunięty tłuszcz i wprowadza do nich cienką rurkę zwaną kaniulą. Jest ona używana do odsysania nadmiaru tłuszczu spod skóry. Po usunięciu całego tłuszczu lekarz zamknie nacięcia szwami lub klejem chirurgicznym.

Jak przebiega proces rekonwalescencji po liposukcji?

Po liposukcji pacjent zazwyczaj wraca do domu w tym samym dniu. Po zakończeniu zabiegu może pojawić się obrzęk i zasinienie w miejscu poddanym zabiegowi. Niekiedy może pojawić się również pewien dyskomfort lub napięcie w tym obszarze przez kilka dni po zabiegu. Lekarz może zalecić noszenie odzieży uciskowej przez kilka tygodni, aby zmniejszyć obrzęk i pomóc skórze w prawidłowym gojeniu. Lekarz może także przepisać leki przeciwbólowe i antybiotyki, aby zapobiec infekcjom.

liposukcja

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.