Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Co trzeba wiedzieć o zabiegu IPL?

IPL jest skrótem od angielskiego zwrotu Intensive Pulse Light, oznaczającego intensywne światło impulsowe. Zabiegi IPL wykorzystują fale świetlne w zakresie od 500 do nawet 1200 nm, które powstają przy pomocy specjalnej lampy ksenonowej zaopatrzonej w kondensatory. Należy pamiętać, że technologia IPL nie jest laserem, różni się od niego rodzajem wiązki światła oraz długością fal.

Jakie są najważniejsze informacje na temat zabiegu IPL?

Zabieg IPL wykonywany jest przy użyciu specjalnej głowicy, którą operuje lekarz bądź inna osoba wykwalifikowana do używaniu tego rodzaju sprzętu. Na końcówkę urządzenia nakładany jest określony filtr, dzięki czemu wytwarzane przez sprzęt fale są określonej długości, pożądanej przy danym zabiegu. Odpowiedni dobór długości fal, a także czasu trwania i ilość impulsów warunkuje powodzenie zabiegu.

Wykorzystanie fal świetlnych pozwala na wygładzenie zmarszczek, usunięcie trądziku i blizn potrądzikowych. Za pomocą zabiegu IPL można również zamykać naczynia krwionośne, niwelować owłosienie, poprawiać owal twarzy, a także modelować sylwetkę. Z tego rodzaju zabiegu powinny skorzystać osoby zmagające się z rozszerzonymi porami, a także brodawkami czy innymi problemami skórnymi. Dzięki wykorzystaniu różnego zakresu fal wiązki promieniowania docierają do każdej warstwy skóry. Zabiegi wykonywane przy pomocy tego urządzenia są w pełni bezpieczne i nieinwazyjne, mogą być wykonywane u osób, które ukończyły 25 rok życia.

Podczas zabiegu IPL uaktywniona zostaje produkcja włókien kolagenowych, co skutkuje odbudowaniem struktury skóry, jej uelastycznieniem i ujędrnieniem. Skóra po naświetlaniu może być zaczerwieniona, jednak wykonanie zabiegu nie wyłącza z normalnego życia. Nasilenie zaczerwienienia i czas jego trwania zależy również od rodzaju naświetlania. Wykonanie zabiegu w profesjonalnym gabinecie daje nam gwarancję, że przebiegnie on prawidłowo i przyniesie pożądane efekty. Z naświetlania przy pomocy IPL nie powinny korzystać osoby z epilepsją, nowotworami, łuszczycą. Nie zaleca się wykonywania tego rodzaju zabiegów w przypadku ciąży oraz stosowania leków światłouczulających.

zabieg IPL

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.