Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


IPL

Problemy z elastycznością i gładkością skóry są naturalnym procesem upływem czasu i oddziaływaniem czynników zewnętrznych. W niwelowaniu objawów starzenia się skóry dużą skutecznością wyróżniają się zabiegi z zastosowaniem laserów IPL.

Wskazania do zabiegu

Urządzenia IPL znajdują wszechstronne zastosowanie we współczesnej kosmetologii i medycynie estetycznej. Są wykorzystywane w następujących zabiegach:
• rozjaśniania i usuwania przebarwień,
• zamykania naczynek krwionośnych,
• likwidowania trądziku,
• niwelowania zmarszczek mimicznych,
• poprawy owalu twarzy,
• fotoodmładzania skóry,
• wyszczuplenia i modelowania sylwetki,
• trwałego likwidowania owłosienia.
 

Przebieg zabiegu

Lasery IPL emitują impulsy świetlne o różnej długości, a długość wiązki promieniowania jest dobierana w zależności od tego, w jakim celu wykonuje się zabieg. Długość fal reguluje się za pomocą specjalnych filtrów nakładanych na końcówkę aparatu. Urządzenie wytwarza promieniowanie w całym zakresie światła widzialnego i części światła obejmującej podczerwień.

Dzięki temu, że fale świetlne są różnej długości i są rozproszone, docierają do różnych warstw skóry i mogą być wykorzystywane przy leczeniu różnego typu dolegliwości skórnych. Zabiegi z IPL uaktywniają produkcję włókien kolagenowych, dzięki czemu jest możliwa odbudowa struktury skóry, jej ujędrnienie i uelastycznienie. Poza tym energia lasera jest dobrze wchłaniana przez melaninę, dlatego zabiegi te są pomocne w usuwaniu przebarwień. Promienie są też dobrze absorbowane przez hemoglobinę, co sprawia, że zabiegi są skuteczne w zamykaniu naczynek. W tym ostatnim wypadku możemy zdecydować się też na skleroterapię.
 

Co pacjentka musi wiedzieć?

Zabiegi z zastosowaniem laserów IPL są bezinwazyjne. Po naświetlaniu skóra może być zaczerwieniona. W zależności od wykonywanego zabiegu przebarwienie zniknie w przeciągu kilku godzin lub kilku dni.
 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.