Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Jak można odmłodzić miejsca intymne u kobiet?

Postępujący wraz z wiekiem proces starzenia dotyka całego organizmu i dotyczy również miejsc intymnych. Powodem ich starzenia się jest zanik kolagenu i elastyny, co prowadzi do wiotczenia i utraty jędrności nie tylko skóry, ale także błony śluzowej oraz powięzi i więzadła, odpowiedzialnych za utrzymanie narządu rodnego w dobrym stanie. Efektem są zmiany, mające wpływ na estetykę oraz na życie seksualne i komfort kobiety. Czy można odmłodzić miejsca intymne kobiety?

Kiedy miejsca intymne potrzebują pomocy?

Proces starzenia się miejsc intymnych u każdej kobiety przebiega inaczej. Jest on uwarunkowany genetycznie (różny poziom produkowanego kolagenu i elastyny u kobiet) i wpływają na niego przebyte porody naturalne, poziom estrogenów oraz aktywność seksualna. Pomocna w takiej sytuacji jest ginekologia plastyczna. Jeszcze niedawno nikt nie myślał, by poprawiać wygląd swoich okolic intymnych. Współcześnie coraz więcej kobiet decyduje się na takie zabiegi. Celem operacji kobiecych miejsc intymnych jest poprawa ich funkcjonowania. Dzięki nim usuwane są defekty w kobiecej anatomii, które mogą powodować dyskomfort lub ból oraz powodować powstawanie nawracających infekcji. Zwiększa się również zadowolenie z wyglądu i znikają kompleksy, co wpływa na wzrost zadowolenia z życia seksualnego.

Operacje miejsc intymnych

Operacje ginekologii plastycznej to zabiegi chirurgiczne w obrębie narządu rodnego. Mimo dość dużej inwazyjności, zabiegi ginekologii plastycznej cieszą się wśród pacjentek bardzo dużą popularnością. Problem wiotkości pochwy i małej satysfakcji ze współżycia można zniwelować, poddając się zabiegowi wszczepienia nici ginekologicznych, których zadaniem jest skorygowanie zbyt szerokiego ujścia pochwy. Kobietom, których wargi sromowe większe są zbyt małe i nie zabezpieczają w ten sposób warg sromowych mniejszych, polecany jest zabieg powiększania warg sromowych. Bardzo popularną operacją, która ma na celu poprawę wyglądu narządów płciowych, jest labioplastyka. Polega ona na laserowym lub operacyjnym zmniejszeniu warg sromowych mniejszych. Dzięki tej metodzie zdeformowane bądź asymetryczne wargi zyskują nowy kształt i wielkość.

Kobiety, które cierpią na brak orgazmu i mają mało satysfakcjonujące życie seksualne, wykonać mogą z augmentację punktu G, czyli zabieg jego powiększenia. Polega on na wstrzyknięciu w okolice intymne niewielkiej ilości preparatu na bazie kwasu hialuronowego, który sprawia, że kobiety zaczynają czerpać przyjemność z seksu. W celu zwiększenia przyjemności odczuwanych podczas zbliżeń, wykonać można także uwypuklenia łechtaczki. Zabieg ma na celu odsłonięcie łechtaczki schowanej pod fałdami skóry. Efektem są zwiększone doznania podczas stosunku.

Zabiegi przy wykorzystaniu lasera CO2

Kobiece miejsca intymne można także odmłodzić przy zastosowaniu nieinwazyjnej i bezbolesnej techniki laserowej. Przy użyciu lasera CO2 przeprowadza się między innymi zabieg obkurczania pochwy, którego efektem jest zwiększenie elastyczności jej ścian oraz – co istotne – zmniejszenie jej obwodu. Zwężona i bardziej sprężysta pochwa zapewnia większą satysfakcję seksualną, szczególnie u tych kobiet, które wielokrotnie rodziły. Taki zabieg to dobre rozwiązanie także dla kobiet w okresie menopauzy. Właściwości laseroterapii pomagają bowiem w przywróceniu odpowiedniego poziomu pH części intymnych i pozbyciu się problemów takich jak suchości pochwy, świąd i pieczenie. Warto tutaj wspomnieć, że laser CO2 wykorzystywany jest również w leczeniu nietrzymania moczu. Taki zabieg polega na wprowadzeniu wiązki lasera do pochwy i obkurczaniu jej ścian oraz stymulacji wzrostu włókien kolagenowych.

Lekarz ginekolog

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.