Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Laserowa rewitalizacja pochwy

Rozluźniona pochwa może być przyczyną dyskomfortu w stosunkach seksualnych. Jeszcze do niedawna jednym sposobem leczenia był zabieg operacyjny, obecnie możemy skorzystać dużo mniej nieinwazyjnej metody, jaką jest laserowa rewitalizacja pochwy. 

Opis defektu

Laserowa rewitalizacja pochwy jest przeznaczona dla kobiet cierpiących na zespół rozluźnienia pochwy. Jego efektem jest spadek napięcia pochwy – jej mięśnie są słabsze, a skóra w okolicach intymnych staje się bardziej rozciągnięta. Schorzenie to może być spowodowane wrodzonymi zmianami tkanki łącznej, może wiązać się z procesem starzenia, może być też skutkiem zmian poporodowych i urazów okołoporodowych. Dolegliwość ta sprawia, że kobiety wstydzą się swojego wyglądu intymnego, w dużo mniejszym stopniu odczuwają też przyjemność płynącą z życia seksualnego.

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na naświetlaniu laserowym – do pochwy jest wprowadzany laser, a emitowane przez niego fale oddziałują na ścianki pochwy. Energia lasera ogrzewa tkanki pochwy i pobudza zawarty w nich kolagen. W rezultacie dochodzi do obkurczania istniejących włókien kolagenowych i wzmożonej produkcji nowych włókien. Nowo powstałe włókna kolagenowe są krótkie, grube, napięte, a dzięki temu pochwa staje się ciaśniejsza, a jej błona śluzowa – bardziej elastyczna. 

W zależności od stopnia rozciągnięcia tkanek pochwy, ilość przebytych porodów i wieku pacjenta, wykonuje się od jednego do kilku zabiegu laserów. Najczęściej wystarcza pojedyncze naświetlanie laserowe.  

Co pacjentka musi wiedzieć?

Rewitalizacja laserowa jest najnowszą i najbezpieczniejszą metodą obkurczania pochwy. Po zabiegu tkanki goją się bardzo szybko, a pacjentka może powrócić do swoich codziennych obowiązków. Przez pierwsze dni powinna pamiętać o stosowaniu podpasek, gdyż może nastąpić przesięk surowiczy. Zaleca się, aby przez okres co najmniej tygodnia powstrzymać się od współżycia. 

Innym sposobem na poprawę elastyczności skóry w tych okolicach jest zabieg zwężania pochwy przy zastosowaniu nici liftingujących. 
 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.