Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Na czym polega modelowanie warg sromowych?

Modelowanie warg sromowych to zabieg, który ciągle budzi wiele kontrowersji, a jednocześnie jest coraz popularniejszy. Służy on nie tylko poprawie estetyki miejsc intymnych, ale także oddziałuje na zdrowie Pacjentki. Wpływa ochronnie na narządy położone głębiej, dzięki czemu oczyszcza zakażenia, podrażnienia czy otarcia miejsc intymnych. Modelowanie warg sromowych polega na ich uwypukleniu poprzez wstrzyknięcie preparatu na bazie kwasu hialuronowego lub tłuszczu pobranego od pacjentki. 

Wskazania i przeciwwskazania

Zabieg modelowania warg sromowych zalecany jest w celach estetycznych i zdrowotnych. Często decydują się na niego młode kobiety, które chciałyby poprawić wygląd okolic intymnych. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest także wiotkość skóry warg sromowych większych i wzgórka łonowego. Poród jest wydarzeniem, które często wpływa na stan krocza, na przykład poprzez jego rozluźnienie, kwas hialuronowy lub tłuszcz również może okazać się tutaj zbawienny. Modelowanie warg zalecane jest także Paniom, które borykają się z częstymi infekcjami, urazami czy podrażnieniami sromu, któremu towarzyszyć może ból albo świąd. Do mojego gabinetu medycyny estetycznej zgłaszają się również Pacjentki z wiotką, suchą skórą napletka łechtaczki czy utratą objętości tkanki okolic intymnych, która często jest spowodowana utratą masy ciała albo procesem starzenia. Zabiegu nie wykonuje się  natomiast u Pań w ciąży oraz podczas występowania stanów zapalnych lub infekcji okolic intymnych.

Przebieg zabiegu

Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować. Pacjentka proszona jest o ogolenie miejsc intymnych. Powierzchnia zabiegowa najpierw jest dezynfekowana oraz miejscowo znieczulana. Wprowadzenie preparatu jest bezbolesne i trwa około 30 minut. Preparat wprowadzany jest do warg sromowych większych, a następnie rozprowadzany po powierzchni, która objęta jest zabiegiem.

Kwas hialuronowy podaje się w ilości od 1 do 2 ml na każdą stronę okolicy zabiegowej. Efekt pojawia się natychmiast i utrzymuje się od roku do dwóch lat. Ważne jest, że po wykonaniu zabiegu, Pacjentka może odczuwać niewielki ból, ale nie ma żadnych specjalnych zaleceń i do bezpośrednio po nim można wrócić do codziennych zajęć. Warto także wspomnieć, że po upływie około dwóch tygodni, wprowadzony preparat zwiększa objętość nawet o 30%. Technika powiększenia warg sromowych większych za pomocą tłuszczu pobranego wcześniej od pacjentki jest taka sama jak w przypadku kwasu hialuronowego.

macica

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.