Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Nici liftingujące na twarz

Nici liftingujące są uważane za jedno z najważniejszych odkryć w dziedzinie medycyny estetycznej. Pozwalają odmłodzić skórę twarzy bez konieczności poddawania się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym.

Wskazania do zabiegu

Stosowanie nici liftingujących jest wskazane u osób z wyraźnym osłabieniem struktury skóry i utratą jej jędrności. Zabiegi z użyciem nici pozwalają na wypełnienie zmarszczek pojawiających na czole, w okolicach brwi, pod oczami, w okolicach policzków i żuchwy oraz na szyi. Na taki lifting twarzy najczęściej decydują się kobiety w wieku średnim i starszym, u których proces starzenia się skóry jest już daleko posunięty.

Z zabiegów korzystają również młodsze pacjentki, którym zależy na poprawie wyglądów i podkreśleniu rysów twarzy. Przy pomocy nici liftingujących można uwypuklić kości policzkowe czy zmienić kształt łuków brwiowych.

Przebieg zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu pacjentka powinna przejść szereg badań, pozwalających na ocenę stanu jej zdrowia. Następnie ma miejsce konsultacja lekarska, podczas której jest określany zakres liftingu twarzy.

Sam zabieg polega na wprowadzeniu nici liftingujących w tkankę podskórną w wybranych miejscach na twarzy, przy zastosowaniu cieniutkiej, sterylnej igły. Nici zostają wprowadzone tak, aby podkreślić naturalne linie napięcia skóry, dzięki czemu staje się ona jędrniejsza i bardziej elastyczna. W składzie nici znajdują się substancje o właściwościach biorewitalizujących, w tym kwas polimlekowy, który opóźnia procesy starzenia skóry. Cały zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Nici są wykonane z rozpuszczalnych substancji, które wchłaniają się w przeciągu 360 dni, a efekty liftingu utrzymują się znacznie dłużej, nawet do kilku lat.

Co pacjentka musi wiedzieć?

Po przeprowadzeniu zabiegu skóra pozostaje zaczerwieniona, po kilku dniach wszystko wraca do normy. W pierwszym tygodniu miejsca wykonania nakłuć należy regularnie dezynfekować. Zaleca się również, aby w tym czasie unikać wysiłku fizycznego i wstrzymać się od spożywania alkoholu.

Lifting twarzy to jedna z możliwości zastosowania nici liftingujących – są one wykorzystywane również przy leczeniu nietrzymania moczu oraz w operacjach okolic intymnych.

 

 

Cofnij

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.