Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Labiominorplastyka – zmniejszanie warg sromowych mniejszych

Zbyt duże wargi sromowe mniejsze są jedną z przyczyn odczuwania dyskomfortu w stosunkach seksualnych. Mogą być również przeszkodą w aktywnym uprawianiu sportu. Utrudniają ponadto higienę okolic intymnych. Rozwiązaniem tych wszystkich problemów jest labiomajorplastyka, czyli zabieg zmniejszania warg sromowych mniejszych.  

Opis defektu

Plastyka warg sromowych mniejszych jest zabiegiem zalecanym kobietom, których wargi są przerośnięte. Często wargi sromowe mniejsze na tyle duże, że nie są otoczone przez wargi sromowe większe, co wygląda wysoce nieestetyczne, i już to może być pobudką do wykonania zabiegu. 

Zbyt duże wargi sromowe powodują obcieranie i odparzanie się wrażliwych tkanek okolic intymnych, z czasem może to doprowadzić do otarć i wytworzenia się drobnych ran. Do obcierania tkanek dochodzi podczas wielu codziennych sytuacji, np. podczas jazdy na rowerze, biegania, a nawet chodzenia czy zakładania bielizny. 

Przebieg zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu zmniejszenia warg sromowych konieczne jest przeprowadzenie szeregu badań, których celem jest kompleksowa ocena stanu zdrowia pacjentki. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Powinien mieć miejsce w pierwszej fazie cyklu, co znacznie zmniejsza ryzyko powikłań pooperacyjnych. Sama operacja polega na nacięciu warg sromowych, wycięciu nadmiaru tkanek i ich ponownym zszyciu mniej więcej w połowie długości. W przypadku znaczącego przerostu warg sromowych konieczne może okazać się ich zmniejszenie na całej długości.

Co pacjentka musi wiedzieć?

Pacjentka powinna stosować się do wszystkich zaleceń lekarza, a w okresie dwóch tygodni przed zabiegiem nie wolno przyjmować leków zaburzających krzepliwość krwi. Po wykonaniu zabiegu kobieta musi dbać o higienę okolic krocza (często podmywanie się wodą, korzystanie z płynów do higieny intymnej) ora unikać jakiekolwiek wysiłku fizycznego. Ponadto, przez okres kilku tygodniu należy zachować wstrzemięźliwość od pożycia seksualnego. 
 

Cofnij

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.