Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Rodzaje peelingów

Peelingi to zabiegi, których celem jest złuszczanie naskórka na różnych poziomach skóry. W zależności od głębokości peelingu, zastosowanych metod i preparatów kosmetycznych, peeling pomaga w leczeniu różnych dolegliwości skórnych.

Peelingi – podział ze względu na zastosowaną metodę

Peelingi mechaniczne to zabiegi, w którym dochodzi do ściernia naskórka. Jest to rodzaj peelingów głębokich o największym zakresie oddziaływania dochodzącym do poziomu skóry właściwej. Są wykonywane przy zastosowaniu tarcz diamentowych, specjalnych laserów lub ultradźwięków. 

Peelingi chemiczne nie wymagają stosowania specjalistycznego sprzętu, a polegają one na nałożeniu na wybrane partie skóry substancji chemicznych, które przenikają do warstwy podnaskórkowej i stymulują produkcję kolagenu, co pozwala na poprawę elastyczności i napięcia skóry. Zależnie od zastosowaniu substancji odżywczych i ich stężenia, są to peelingi o działaniu powierzchniowym (pracują na wierzchnich warstwach naskórka) lub średniogłębokim (swoim działaniem obejmują warstwę podnaskórkową). 

Peelingi mieszane stanowią połączenie jednych i drugich zabiegów, są dobierane w zależności od kondycji skóry i indywidualnych oczekiwań.

 

Cofnij

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.