Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Co należy wiedzieć przed zabiegiem botoxu?

Botoks, znany także pod nazwą toksyny botulinowej jest obecnie jednym z najbardziej popularnych środków wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Za jej pomocą od wielu lat poprawiana jest jakość i wygląd skóry. Wraz z upływem czasu zabiegi botoksem zyskują jeszcze więcej fanów. Warto wiedzieć, że botoks stosowany jest nie tylko w celu poprawienia urody – niekiedy istnieją wskazania medyczne do zastosowania zabiegu z wykorzystaniem tej substancji.

Co trzeba wiedzieć przed poddaniem się zabiegowi botoksem?

Przed wykonaniem zabiegu botoksem należy znaleźć osobę, która go wykona. Należy pamiętać, że zabieg toksyną botulinową może wykonywać wyłącznie lekarz mający odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia. Tylko osoba z odpowiednią wiedzą na temat anatomii człowieka może podejmować się przeprowadzania takich zabiegów. Warto także wiedzieć, że botoks nie jest wypełniaczem. Wypełniacz zastępuje ubytki w tkance, natomiast toksyna botulinowa czasowo blokuje impulsy nerwowe między nerwami a mięśniami twarzy.

Botoks wykorzystuje się także w leczeniu nadpotliwości czy bruksizmu. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, a następnie informuje go o możliwych przeciwskazaniach i ewentualnych skutkach ubocznych. Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować. Na dwa tygodnie przed nim konieczne jest odstawienie leków przeciwzapalnych i antykoagulacyjnych, zawierających ibuprofen i aspirynę.

Konieczne jest także zrezygnować z alkoholu, ponieważ może on powodować powstawanie siniaków i krwiaków po zabiegu. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża, miesiączka, a także stan zapalny skóry. Sam zabieg przebiega bardzo szybko i jest bezinwazyjny. Preparat wstrzykiwany jest w wybrane obszary skóry. Tak naprawdę po wykonaniu zabiegu można od razu wracać do swoich obowiązków. Przez pierwsze godziny nie należy się schylać, kłaść i masować twarzy, aby nie spowodować przemieszczenia się preparatu.

botox

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.