Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Kiedy można zacząć zabiegi botoxem?

Botoks, czyli toksyna botulinowa jest neurotoksyną produkowaną przez bakterie Clostridium Botulinum. Podawana w niewielkich dawkach znajduje bardzo szerokie zastosowanie w medycynie i medycynie estetycznej. Obecnie botoks kojarzony jest przede wszystkim z zabiegami wygładzającymi zmarszczki, ale ma także szereg innych zastosowań. Wykorzystywany jest również w leczeniu bruksizmu czy nadpotliwości. W brew powszechniej opinii zabiegi toksyną botulinową nie są zarezerwowane dla osób starszych. Wcześniejsze rozpoczęcie zabiegów z botoksem zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek.

W jakim  wieku można wykonać pierwszy botoks?

Tak naprawdę w medycynie botoks wykorzystywany jest u osób w każdym wieku. W przypadku medycyny estetycznej zabiegowi mogą poddać się nawet osoby mające 20 lat. Zmarszczki mimiczne mogą pojawiać się już u osób w młodym wieku, spowodowane są mimiką twarzy, a nie procesami starzeniowymi skóry. Aby mieć pewność, że na dany problem sprawdzi się zabieg botoksem, warto najpierw udać się na konsultację do specjalisty. Da to pewność, że wybrany zabieg pozwoli osiągnąć zamierzone efekty.

Jak widać, odpowiedni wiek do wykonania botoksu jest kwestią indywidualną. Stan skóry zależy przede wszystkim od naturalnych procesów zachodzących w organizmie, a także od diety, aktywności fizycznej, stylu życia, stresu, predyspozycji genetycznych, sposobu pielęgnacji i nawilżania skóry, a także używek. Na zabieg można zdecydować się zarówno w młodym wieku, po zauważeniu pierwszych zmarszczek, jak i w starszym wieku, aby poprawić jędrność skóry i zahamować procesy starzenia.

Chcąc usunąć tak zwaną lwią zmarszczkę, czyli bruzdę pojawiającą się pomiędzy brwiami, kurze łapki czy zmarszczki poprzeczne czoła pojawiające się przez ciągłe napinanie mięśni, warto zdecydować się na zabieg botoksem. Usunięcie napięcia w tych miejscach pozwoli na wygładzenie skóry i zmniejszenie widoczności zmarszczek, a także oduczenia się nawyków niekorzystnie wpływających na wygląd skóry, jak na przykład marszczenie czoła. W trakcie działania botoksu skóra ma czas, aby odpocząć i odpowiednio się zregenerować, dzięki czemu zmniejszają się jej ubytki.

botoks

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.