Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Kto może poddać się zabiegom medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna oferuje wiele różnego rodzaju zabiegów, poprawiających nie tylko wygląd, ale również samopoczucie i komfort życia. Kiedyś kojarzone głównie z kosztownymi zabiegami poprawiającymi wygląd, obecnie w wielu przypadkach poprawiające stan zdrowia. Wykonywane zabiegi obejmują praktycznie wszystkie rejony ciała, pozwalają na usunięcie zmarszczek, wymodelowanie kształtu ust czy twarzy, a także zniwelowanie blizn, usunięcie znamion czy guzków. Należy pamiętać, że są to zabiegi medyczne, a więc mogą być wykonywane w określonych sytuacjach, jeżeli nie występują przeciwwskazania

Czy każdy może poddać się zabiegom medycyny estetycznej?

To, czy dana osoba może poddać się zabiegowi medycyny estetycznej, jest zależne od kilku czynników. Aby dokładnie określić, czy dany zabieg może być wykonany, konieczna jest konsultacja w gabinecie medycyny estetycznej, który po dokładnym wywiadzie, zapoznaniu się z chorobami przewlekłymi pacjenta, a także jego oczekiwaniami, jest w stanie określić czy dany zabieg może być wykonany i jakie przyniesie efekty.

Wiele osób myli zabiegi medycyny estetycznej z chirurgią plastyczną. Są to dwie oddzielne dziedziny. Zabiegi medycyny estetycznej charakteryzują się małą inwazyjnością, a po ich wykonaniu nie ma konieczności hospitalizacji pacjenta. Narzędziami, które najczęściej znajdują zastosowanie w przypadku medycyny estetycznej są lasery oraz strzykawki. Dzięki temu do zabiegów kwalifikuje się większość osób.

Zabiegi medycyny estetycznej najczęściej wykonywane są przez kobiety w wieku 40 – 60 lat, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać je u osób młodszych lub starszych, jeżeli nie mają przeciwwskazań zdrowotnych. Obecnie coraz więcej mężczyzn korzysta z zabiegów w celu poprawy komfortu życia. W przypadku usuwaniu znamion, blizn czy brodawek zabiegi wykonywane są nawet u młodych osób. Oferta medycyny estetycznej jest naprawdę szeroka, dopasowana do potrzeb i wymagań pacjentów. Jako że zabiegi nie są inwazyjne i nie wiążą się z ingerencją chirurgiczną, większość osób może się im poddać. Decydując się na konkretny zabieg, warto wcześniej skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że nasz stan zdrowia pozwala na wykonanie zabiegu.

twarz kobiety

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.