Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Bezpieczeństwo i przebieg zabiegu mezoterapii igłowej

Zauważyłaś pierwsze oznaki starzenia się skóry? A może chcesz im skutecznie zapobiec? Niezależnie od tego, na które pytanie odpowiedziałaś twierdząco, postaw na nieinwazyjny zabieg, dzięki któremu Twoja skóra będzie wyglądała młodziej, a zmarszczki będą mniej widoczne. Wśród licznych zabiegów medycyny estetycznej jednym z najpopularniejszych w ostatnim czasie jest mezoterapia igłowa. Popularność tej formy regeneracji skóry wynika głównie z krótkiego czasu rekonwalescencji oraz szybkich, zauważalnych efektów w postaci wygładzenia, nawilżenia i poprawie elastyczności skóry. Jeśli chcesz wiedzieć, jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej oraz czy jest dla wszystkich bezpieczny, przeczytaj poniższy artykuł, w którym rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości.

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapię igłową głównie stosuje się w celu zahamowania procesów starzenia skóry oraz poprawienia jej ogólnego wyglądu np. poprzez niwelowanie zmian potrądzikowych. Oprócz tego zabieg znajduje zastosowanie także w likwidacji cellulitu i rozstępów na nogach, pośladkach i brzuchu oraz sprawdza się w leczeniu łysienia. Polega on na wstrzykiwaniu pod skórę substancji aktywnych, które stymulują procesy regeneracyjne. Wśród nich lekarze medycyny estetycznej najczęściej aplikują pacjentom białka biomimetyczne, czynniki wzrostu oraz witaminy i minerały. Dużą popularnością cieszą się też ekstrakty roślinne. Zabieg przeprowadza się przy wykorzystaniu specjalnego pistoletu, który nakłuwa skórę za pomocą cienkiej igły. Co ważne, przed ostrzykiwaniem na skórę nakłada się preparat znieczulający.

Po wykonaniu zabiegu zwykle na twarzy pacjenta pojawia się zaczerwienienie, a w miejscu nakłucia można zauważyć niewielkie grudki, które znikają po kilku godzinach od aplikacji. Efekty mezoterapii igłowej zwykle są widoczne już po pierwszym zabiegu, kiedy zniknie opuchlizna i zaczerwienienie. Aby jednak utrzymać efekt odmłodzenia i wygładzenia, lekarze zalecają wykonanie serii takich zabiegów w kilkudniowych odstępach (do maksymalnie 4 tygodni). Liczba takich sesji zależy od pacjenta i kondycji jego skóry. Najczęściej wykonuje się od 3 do 5 zabiegów. Raz na kilka miesięcy warto też wykonać tzw. zabieg przypominający, dzięki któremu skóra dłużej wygląda młodziej.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej jest bezpieczny i nie obciąża organizmu pacjenta. Wśród najczęściej pojawiających się skutków ubocznych są jedynie obrzęki i niewielkie krwiaki, które zwykle znikają, w zależności od kondycji skóry, po kilku godzinach lub dniach od zabiegu. Przed przeprowadzeniem mezoterapii igłowej pacjenci muszą jednak zastosować się do zaleceń lekarza. Tym samym na dwa tygodnie przed ostrzykiwaniem należy zrezygnować z innych zbiegów regeneracyjnych oraz nie korzystać z sauny i basenu. Ponadto na ten czas należy odstawić leki, które zaburzają krzepliwość krwi. Dzień przed zabiegiem natomiast należy się powstrzymać przed spożywaniem alkoholu. Wśród przeciwwskazań co do przeprowadzenia zabiegu wymienić można:

  • Ciążę,
  • Karmienie piersią,
  • Miesiączkę,
  • Choroby żył (zwłaszcza w przypadku osób, które przyjmują leki przeciwzakrzepowe),
  • Nowotwory,
  • Opryszczkę,
  • Stany zapalne na skórze,
  • Alergie i uczulenia na stosowane substancje aktywne,
  • Nadwrażliwość skóry i tendencję do powstawiania blizn.

mezoterapia

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.