Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna jest działem medycyny estetycznej, który zajmuje się modyfikacją żeńskich zewnętrznych narządów płciowych w celu poprawy ich wyglądu, usprawnienia funkcji seksualnych oraz wyeliminowania problemów takich jak nieotrzymanie moczu. W związku ze swoimi funkcjami ginekologia estetyczna przyczynia się do polepszenia ogólnego samopoczucia fizycznego i psychicznego kobiet.

Specyfika poszczególnych zabiegów

Na repertuar ginekologii estetycznej składa się szereg zabiegów, które mogą być wykonywane za pomocą różnych technik. Jedną z najważniejszych z nich jest technika laserowa. Główna zaleta tej techniki polega na tym, iż jest ona nieinwazyjna, a co za tym idzie – bezbolesna. Za pomocą lasera wykonuje się lifting krocza, który pozwala poradzić sobie ze skutkami porodu związanymi z wykonaniem jego nacięcia.

Innym zabiegiem przeprowadzanym przy użyciu lasera jest obkurczania pochwy. Dzięki niemu możliwe jest zwiększenie elastyczności jej ścian, a także zwężenie obwodu. Zabieg ten to rozwiązanie dla pań, które nie odczuwają satysfakcji seksualnej między innymi po porodzie. Mogą z niego skorzystać również kobiety będące w okresie menopauzy. Laseroterapia przywraca właściwe pH części intymnych, a co za tym idzie pozwala uporać się z problemem suchości pochwy i odczuwania świądu lub pieczenia. Medycyna estetyczna proponuje także laserowe leczenie nietrzymania moczu. Wprowadzona do pochwy wiązka lasera obkurcza jej ściany i stymuluje wzrost włókien kolagenowych.

Ginekologia estetyczna zajmuje się też wargami sromowymi mniejszymi i większymi. Jeśli chodzi o wargi sromowe mniejsze, to w momencie, kiedy są one przerośnięte, można je poddać zabiegowi zmniejszenia. Pozwala to wyeliminować problemy związane z otarciami, jakie mogą przytrafiać się w trakcie współżycia. Natomiast wargi sromowe większe mogą podlegać zabiegowi powiększania, który również ma za zadanie zmniejszyć uczucie dyskomfortu, a przez to zwiększyć satysfakcje czerpaną ze współżycia. Powiększanie warg sromowych większych wykonuje się za pomocą dwóch technik. Jedna z nich wiąże się z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, a druga z zastosowaniem tłuszczu pacjentki. Te dwie metody stosuje się także do uwypuklania punktu G. Dzięki temu ostatniemu zabiegowi łatwiejsze staje się osiąganie orgazmu pochwowego przez kobiety, które dotychczas miały problem z jego doświadczeniem.

Podsumowując, ginekologia estetyczna dysponuje wiele zabiegów, które umożliwiają poprawienie satysfakcji z życia seksualnego oraz polepszenie samopoczucia kobiety.

ginekologia estetyczna

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.