Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Kolagen – usuwanie blizn

Kolagen to białko wspomagające usuwanie blizn pooperacyjnych i poporodowych. Stanowi strukturalną podstawę skóry właściwej. Jest to  białko fibrylarne, wytwarzane przez komórki tkanki łącznej zwane fibroblastami. Fibroblasty są odpowiedzialne nie tylko za syntezę kolagenu, ale też za jego rozkład. Zachowanie odpowiedniej proporcji między syntezą a degradacją kolagenu jest istotne dla prawidłowego funkcjonowania tkanki łącznej. Około 40% całego kolagenu w organizmie człowieka znajduje się w skórze, gdzie stanowi on blisko 70% wszystkich białek.

Tropokolagen typu I

Tropokolagen typu I jest podstawowym składnikiem kolagenu występującego w organizmie. W procesie syntezy kolagenu, fibroblasty wydzielają do macierzy zewnątrzkomórkowej właśnie tropokolagen typu I. Jest on prekursorem dojrzałego kolagenu. Dojrzałe włókna kolagenowe tworzą w macierzy zewnątrzkomórkowej charakterystyczną siatkę – biorusztowanie, które odpowiada za sprężystość tkanek oraz ich odporność na rozciąganie. Z czasem włókna kolagenowe ulegają biodegradacji. Przesunięcie równowagi pomiędzy procesem syntezy i degradacji kolagenu związane jest z wiekiem lub działaniem promieniowania.

Preparaty z tropokolagenem typu I

Preparaty zawierające tropokolagen typu I są bardzo skuteczne, ponieważ wspierają odbudowę włókien kolagenowych. Tropokolagen podawany jest w formie iniekcji dokładnie tam, gdzie konieczne jest pobudzenie syntezy kolagenu. Nasze iniekcyjne, kolagenowe wyroby medyczne COLLAGEN MEDICAL DEVICES włoskiej firmy farmaceutycznej GUNA zawierają wyłącznie kolagen w postaci tropokolagenu typu I, takiego samego jak ten, który jest syntetyzowany przez fibroblasty. Po iniekcji jest on wbudowywany w strukturę biorusztowania, tworzonego przez dojrzałe włókna kolagenowe. Zastosowanie iniekcji z tropokolagenu wspiera procesy odtwarzania biorusztowania, przyczyniając się do spowolnienia procesów starzenia i odzyskania prawidłowej struktury skóry oraz tkanki podskórnej.

Tego rodzaju zabiegi sprawdzą się nie tylko w zabiegach medycyny estetycznej, ale także w ginekologii: leczeniu ran, blizn poporodowych czy związanych z operacjami ginekologicznymi. Zabiegi z tropokolagenem minimalizują problemy z prawidłowym napięciem mięśni okołomiednicznych (m. in. nietrzymaniem moczu), a także rewitalizują sfery intymne u kobiet dojrzałych. Preparaty kolagenowe zawierają substancje pomocnicze uzupełniające, które przyspieszają lub wspomagają jego działanie, np. glukonian magnezu.

Zalety preparatów z tropokolagenem typu I

Używane przez nas preparaty marki GUNA mają wiele zalet. Korzystny wpływ naszych preparatów iniekcyjnych polega na:

  • Działaniu na fibroblasty naturalnie występujące w organizmie;
  • Przyspieszeniu gojenia ran poporodowych i pozabiegowych;
  • Przywróceniu prawidłowego ukrwienia uszkodzonej tkanki;
  • Wyrównaniu kolorytu blizny, spłyceniu jej i zwiększeniu jej plastyczności;
  • Poprawie komfortu życia pacjentki przy zmianach zanikowych, po odbytym leczeniu onkologicznym lub zabiegach operacyjnych;
  • Przywróceniu napięcia uszkodzonym tkankom;
  • Regeneracji okolic intymnych w okresie menopauzy;
  • Zwiększeniu napięcia mięśni w okolicach intymnych, co znacznie poprawia ich funkcjonowanie.

Zwiększone napięcie mięśniowe okolic intymnych przekłada się na poprawę życia seksualnego pacjentek, którego jakość spada po porodzie lub w okresie menopauzy. Nasze preparaty skutecznie regenerują też miejsca intymne po zakończonym leczeniu onkologicznym.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.