Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


USG piersi

W Stargardzie USG piersi można wykonać w gabinecie Piotra Romańczuka. Jest to badanie pozwalające ocenić stan piersi i węzłów chłonnych w dołach pachowych. Badanie jest w pełni bezpieczne, bezbolesne, nieinwazyjne pozwala na zachowanie profilaktyki w wykrywaniu raka piersi. USG piersi trwa około 15 minut i może być wykonywane nawet u pacjentek, które karmią piersią. Najlepiej wykonać je w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego. Do badania USG piersi nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wynik z przeprowadzonego USG pacjentka otrzymuje bezpośrednio po jego wykonaniu. Na podstawie badania i jego analizy, lekarz może zlecić wykonanie mammografii.

Wskazania do wykonania badania USG piersi

Każda kobieta powinna mieć regularnie wykonywane badanie piersi aparatem ultrasonograficznym – w szczególności kobiety przed 40 rokiem życia, w celu ocenienia przez specjalistę struktury piersi oraz wykrycia guzków i torbieli, niewyczuwalnych podczas comiesięcznego samobadania. Przyspieszeniem decyzji o zapisaniu się na USG piersi powinien być każdorazowo ból piersi lub brodawki sutkowej, wysięk, zaczerwienie lub zapadanie się sutka. Przebarwienia skóry piersi, zmiana ich kształtu oraz powiększenie węzłów chłonnych również stanowi wskazanie do badania.

 

Cofnij

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.