Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Leczenie cellulitu

Do leczenia cellulitu używamy w naszej placówce połączenie zabiegów:

– Alidya – mezoterapia

– zabieg laserowy

 

ALIDYA

ALIDYA (Anti Lipo Dystrophic Agent) – preparat przeznaczony i zarejestrowany do leczenia i profilaktyki cellulitu

Pośpiech, stres, niezbyt zdrowy styl życia: mało ruchu, nałogi, dieta bogata w węglowodany i tłuszcze, a także przesycona estrogenami kobiecość  to wszystko sprawia, że w organizmie na poziomie cząsteczkowym i komórkowym zachodzą niekorzystne reakcje, które mogą skutkować deformacją tkanki skórnej. Zgodnie z najnowszą teorią, jedną z przyczyn cellulitu jest odkładanie się jonów żelaza w macierzy ECM – substancji, która wypełnia przestrzeń pomiędzy komórkami i zespala strukturę tkankową. Odkładające się żelazo przyspiesza szkodliwy proces utleniania lipidów – peroksydację, która zachodzi pod wpływem wolnych rodników. W wyniku reakcji powstają bardzo aktywne nadtlenki, niekorzystnie wpływające na właściwości błon komórkowych, białek i kwasów nukleinowych znajdujących się w komórce. Skutkuje to obumieraniem komórek.

 

ALIDYA wychwytuje szkodliwe jony żelaza i przywraca sprawność błon komórkowych, zabezpieczając tym samym żywotność i sprawność tkanek już na najbardziej podstawowym poziomie struktury organizmu.

 

ALIDYA – Jest to materiał medyczny III klasy CE.

Wynalazcą preparatu jest Profesor Pasquale Motolese, twórca preparatu Aqualyx i protokołu intralipoterapii.

Preparat Alidya jest wynikiem wieloletnich badań nad zrozumieniem mechanizmów, genezy, sposobu starzenia się skóry oraz metod leczenia cellulitu i lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Profesor Motolose postawił nową hipotezę nt czynników mających duży wpływ na rozwój cellulitu, którymi są złogi żelaza przedostające się z niewydolnego mikrokrążenia do przestrzeni międzykomórkowej.

 

MECHANIZM DZIAŁANIA:

Ze względu na unikalny skład, Alidya uruchamia  wiele ważnych mechanizmów w tkankach poprawiając ich funkcjonalność i hamujących rozwój cellulitu.

Mechanizm ten polega na:

 • chelatacji metali i rozpuszczaniu toksyn  żelazo wydostające się z mikrokrążenia jest jedną z ważniejszych przyczyn zmian w podskórnej tkance tłuszczowej;
 • drenażu osmotycznym macierzy  działanie przeciwobrzękowe i utrata kilku centymetrów w obwodach;
 • poprawie krążenia tętniczego  lepsze dotlenienie skóry;
 • alkalizacji macierzy pozakomórkowej  zakwaszenie środowiska macierzy uniemożliwia sprawne wymiany komórkowe;
 • odbudowie protein macierzy pozakomórkowej  fizjologiczna odbudowa tkanek;
 • działaniu przeciwutleniającym: procesy wolnorodnikowe bardzo sprzyjają rozwojowi cellulitu.

 

KTO JEST NAJLEPSZYM KANDYDATEM DO TEGO ZABIEGU?

Najlepsze efekty uzyskujemy u pacjentów we wczesnych stadiach rozwoju cellulitu.

Nie ma ograniczeń wiekowych.

 

TECHNIKA PODAWANIA:

Preparat podawany jest metodą intradermoterapii (mezoterapia) przy pomocy bardzo cienkiej igły, bezpośrednio w tkankę tłuszczową.

Zabieg trwa około 30 minut i jest dla pacjenta praktycznie bezbolesny. Po zabiegu pacjent od razu wraca do codziennych czynności.

 

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu z wykorzystaniem ALIDYA?

Użycie ALIDYA poprzez wyłapanie jonów żelaza z macierzy przywraca prawidłowe właściwości błon komórkowych i tym samym zabezpiecza żywotność komórek i sprawność tkanki. W efekcie terapia przywróci skórze jędrność, gładkość i właściwy wygląd. U osób, u których dotychczas nie stwierdzono objawów cellulitu, wydatnie poprawia się ochrona tkanek i komórek przed szkodliwym nagromadzeniem się jonów żelaza i zmniejszają się skutki już powstałych uszkodzeń w materiale biologicznym na poziomie cząsteczkowym.

 

Wskazania:

Terapia preparatem ALIDYA zalecana jest w leczeniu istniejącego cellulitu oraz, co bardzo ważne, w zapobieganiu jego powstawania.

 

JAKIE OKOLICE CIAŁA MOŻNA PODDAĆ ZABIEGOWI?

Wszystkie okolice ciała dotknięte cellulitem, czyli najczęściej:

 • uda,
 • pośladki,
 • ramiona,
 • brzuch.

 

Co wyróżnia preparat ALIDYA od innych dostępnych na rynku?

ALIDYA to synonim skuteczności i najwyższych standardów bezpieczeństwa – zarówno w aspekcie leczniczym, jak i profilaktycznym. Kiedy inne preparaty działają jedynie leczniczo, ALIDYA zapewnia ochronę przed cellulitem, nie dopuszczając do nadmiernego odkładania się jonów żelaza w macierzy międzykomórkowej. Tajemnica skuteczności ALIDYA tkwi w wielokierunkowym i wielopoziomowym działaniu preparatu, czego brak innym produktom. ALIDYA daje efekty już na najbardziej podstawowym poziomie struktury organizmu – w przeciwieństwie do innych preparatów.

 

DAWKOWANIE, CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:

 • cykl zabiegowy: raz na tydzień, maksymalnie do 12 zabiegów;
 • po pełnym cyklu zabiegowym wskazane jest wykonanie jednego lub więcej powtórzeń w odstępie 15 – 30 dni;
 • zalecane jest powtarzanie leczenia raz do roku, w celu utrzymania stabilnego rezultatu.

Korzystne jest wspomaganie leczenia poprzez drenaż limfatyczny manualny lub pneumatyczny.

 

UWAGA: ALIDYA nie jest preparatem odchudzającym, jednak podczas leczenia następuje utrata kilku centymetrów w obwodach. Wynika to z działania przeciwobrzękowego.

 

Skutki uboczne:

Jak w przypadku każdej metody inwazyjnej, tak i po zastosowaniu preparatu ALIDYA mogą pojawić się działania niepożądane, choć najczęściej są one krótkotrwałe, mało uciążliwe i mijają w ciągu kilku godzin od zabiegu. Najczęściej mogą pojawić się niewielkie krwiaki lub miejscowe, niezbyt rozległe zaczerwienienie skóry. W bardzo rzadkich przypadkach może pojawić się bolesność obszaru poddanego zabiegowi.

Przeciwwskazania:

 • ostre choroby nerek i wątroby,
 • cukrzyca,
 • choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem,
 • stałe stosowanie leków rozrzedzających krew,
 • ciąża lub karmienie piersią,
 • przewlekłe lub ostre choroby skóry zlokalizowane w miejscu, które należałoby poddać zabiegowi lub w bezpośrednim jego sąsiedztwie,
 • ciężkie alergie, schorzenia autoimmunologiczne.

 

 

alidya

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.