Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Usuwanie rozstępów i inne zabiegi laserem eCO2

Chcemy przedstawić Państwu działanie lasera eCO2. Jego światło jest wykorzystywane w zabiegach medycyny estetycznej do usuwania małych obszarów naskórka i głębszych warstw skóry. Światło emitowane przez laser niszczy wybrane partie skóry poprzez ich odparowanie oraz pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu i macierzy zewnątrzkomórkowej. Substancje te są swoistym rusztowaniem, na którym trzyma się skóra. Po takim zabiegu skóra zyskuje na jędrności i elastyczności, jest bardziej napięta, zredukowane zostają też plamy starcze i przebarwienia. Kuracja laserem eCO2 powoduje spłycenie zmarszczek i poprawia kondycję skóry zniszczonej słońcem.    

Już 1-2 zabiegi wystarczą, by uzyskać bardzo dobre efekty. Skuteczność kuracji jest widoczna zwłaszcza w przypadku głębokich blizn i zmarszczek. Czas gojenia po zabiegu laserem eCO2 wynosi 7 dni. Laser eCo2 jest bardzo wydajnym urządzeniem, pozwalającym na wykonywanie zabiegów na różnych okolicach ciała.

Wskazania do stosowania lasera eCO2:

Laser eCO2 przeważnie wykorzystywany jest do leczenia i korekcji:

  • rozstępów
  • teleangiektazji (czerwonych pajączków na skórze)
  • płytkich i rozległych zmian naczyniowych
  • zmarszczek i wiotkości skóry (również w okolicach oczu i ust, ramion, brzucha)
  • blizn
  • nadmiernej pigmentacji skóry, przebarwień i piegów
  • skóry zniszczonej nadmierną ekspozycją na słońce i fotostarzeniem.

Przebieg zabiegu z laserem eCO2

Zabieg poprzedzony jest oczyszczeniem skóry w miejscu, które będzie poddawane kuracji. Pacjent jest poddawany znieczuleniu miejscowemu. Jeśli zabieg dotyczy okolic twarzy lub oczu, pacjentowi zakładane są okulary ochronne. Za każdym razem parametry emitowanych wiązek światła dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry danej osoby. Zabieg trwa 10-20 minut.

Efekty zabiegów z laserem eCO2

Czego pacjenci mogą oczekiwać po zabiegu laserem eCO2? Na pewno regeneracji skóry oraz poprawy jej napięcia i jędrności. Skóra poddana tej kuracji staje się gęściejsza, znikają blizny i rozstępy, zmarszczki ulegają wygładzeniu. Widocznie też poprawia się kondycja porów oraz zmniejszone zostają efekty fotostarzenia się skóry.

Laserowe usuwanie rozstępów staje się dziś coraz popularniejszą, ze względu na swoją skuteczność, metodą pozbywania się tych defektów. Rozstępy najczęściej pojawiają się w czasie ciąży, ale również na przykład po dużej utracie wagi. Niekiedy ich wystąpienie jest związane z wejściem w okres dojrzewania lub ma podłożę genetyczne. Ich pojawianie związane jest z zaburzeniem konstrukcji włókien kolagenowych. Rozstępy mają postać podłużnych, nierównomiernych pręg na skórze, początkowo o czerwonym, potem białym kolorze. Najczęściej występują na brzuchu, ale mogą również pojawiać się na piersiach, nogach czy rękach. W przypadku trwałych zmian, które są już od dłuższego czasu na skórze, zabieg laserowy jest często jedynym dostępnym sposobem na przywrócenie skórze jej naturalnego wyglądu. Laserowe usuwanie rozstępów jest całkowicie bezpieczne, lepsze rezultaty zapewni seria kilku zabiegów. Ilość wymaganych zabiegów zależy m.in. od tego, jak duże są zmiany i danego pacjenta.

Już 3 dni po zabiegu widoczne są jego pierwsze efekty zabiegów laserowych. Całkowite wyleczenie następuje w czasie 7-10 tygodni zależnie od intensywności kuracji.

Skutki uboczne i postępowanie po zabiegu laserem CO2

Skutkiem ubocznym zabiegu może być opuchnięta, podrażniona, zaczerwieniona lub nadmiernie sucha skóra, ze świądem i z miejscowym złuszczaniem. Objawy te mogą wystąpić kilka godzin po zabiegu. Cztery dni wystarczą, by zniknęło podrażnienie skóry. Intensywność i czas trwania skutków ubocznych zależy od intensywności leczenia oraz naturalnych predyspozycji skóry danego pacjenta.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.