Ikona telefon  601 779 408         Ikona email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Skleroterapia żylaków i żył siatkowatych

Rozszerzone i pękające naczynka są problemem wielu kobiet. Mogą pojawiać się na całym ciele, mogą występować miejscowo, np. na kończynach dolnych. Sposobem na to, aby pozbyć się problemów naczyniowych, są zabiegi skleroterapii.

Opis schorzenia

Jednym z podstawowych objawów teleangiektazji jest występowanie rozszerzonych naczyń krwionośnych – tętniczek, żył i naczyń włosowatych. Poszerzone naczynka przyjmują różną barwę: od czerwonawej po sinoniebieskawą. A z tego względu, że powiększone tęczniki i żyły mieszczą się bezpośrednio pod skórą, prześwitują przez nią.

Początkowo teleangiektazja uwidacznia się w miejscowym czerwienieniu skóry pod wpływem różnych czynników, np. promieniowania UV, stresu, alkoholu. Z czasem prowadzi do uszkodzenia naczyń włosowatych i powstawania obrzęków. W wyniku stanu zapalnego zmiany rumieniowe utrwalają się.

Przebieg zabiegu

Metodą leczenia pajączków naczyniowych jest skleroterapia. Zabieg polega na ostrzykiwaniu naczyń specjalnymi preparatami, które prowadzą do zwłóknienia naczyń i następnie ich zamknięcia, wskutek czego naczynia przestają być widoczne na powierzchni skóry. W czasie jednego zabiegu wykonuje się około kilkunastu nakłuć bardzo cienka igłą na wybranej partii ciała, np. udo, podudzie.

Po zakończeniu ostrzykiwania lekarz zakłada na nogę pacjenta opatrunek uciskowy w formie pończochy samonośnej. Z założonym opatrunkiem należy spacerować przez około 30 minut, po to aby zaaplikowane środki farmakologiczne lepiej wchłonęły się.

Przy drobnych żylakach i pajączkach wystarczy jeden zabieg, przy większych naczyniach krwionośnych – konieczne jest jego powtórzenie.

Co pacjentka musi wiedzieć?

Zabieg nie wymaga hospitalizacji, konieczne jest tylko noszenie opatrunku uciskowego przez około tydzień. Po zdjęciu opatrunku noga może nie wyglądać estetycznie – pajączki naczyniowe będą wchłaniać się przez kilka tygodni.

Przy zamykaniu drobnych naczynek krwionośnych możemy zdecydować się także na zabiegi z zastosowaniem laserów IPL.

 

Cofnij

 

Jeżeli:

  • Wstydzisz się swojego wyglądu.
  • Opadły Ci po porodzie piersi.
  • Uważasz, że masz za małe piersi.
  • Uważasz że niekorzystnie wyglądasz na plaży.
  • Masz za duże wargi sromowe mniejsze ( problem przy jeździe na rowerze, ból przy stosunku, niechęć partnera do niektórych technik seksualnych, częste stany zapalne tej okolicy).
  • Masz zwiotczałe, „ oklapnięte” wargi sromowe większe.
  • Masz brak doznań i orgazmu podczas seksu.
  • Nie trzymasz moczu podczas wysiłku lub seksu.

Przyjdź lub zadzwoń. Szybko rozwiążemy Pani problemy.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.