slider


Podawanie toksyny botulinowej w różnych wskazaniach

Toksyna botulinowa jest stosowana w medycynie od kilkudziesięciu lat, w zabiegach medycyny estetycznej – już od kilkunastu lat. Zabiegi z zastosowaniem botoxu są jedną z najczęściej stosowanych metod w zakresie niwelowania zmarszczek mimicznych.

Wskazania do zabiegu

Najpowszechniejszym zastosowaniem preparatów z toksyny botulinowej są zabiegi wypełniania zmarszczek na twarzy, w tym zmarszczek w okolicach oczu (tzw. kurze łapki), zmarszczek między brwiami (tzw. lwia zmarszczka), zmarszczek poprzecznych czoła, zmarszczek na nosie. Zastrzyki z botoxu pozwalają też korektę rysów twarzy, np. uniesienie brwi, uniesienie opadających kącików ust. Ponadto, toksyna botulinowa jest wykorzystywana w leczeniu nadpotliwości.

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na ostrzykiwaniu preparatem z toksyną botulinową miejsca występowania zmarszczek (okolice oczu, brwi, ust) lub obszaru nadmiernej potliwości (pachy, dłonie, stopy). W tym celu wykorzystuje się bardzo cienką igłę i strzykawkę, za pośrednictwem których minimalne dawki preparatu dostają do mięśnia pod skórą.

Botox blokuje przewodzenie impulsów z nerwów do drobnych mięśni twarzy, wskutek czego zapobiega skurczowi tych mięśni. Efektem jest czasowe zahamowanie procesu marszczenia się skóry i jej wygładzenie. Leczenie nadpotliwości przy zastosowaniu toksyny botulinowego polega na czasowym zablokowaniu nerwów zaopatrujących gruczoły wydzielania zewnętrznego.

Zabieg nie wymaga zastosowanie znieczulenia – jest niemal bezbolesny, a w trakcie nakłuwania pacjentka może odczuwać delikatnie szczypanie.

Co pacjentka musi wiedzieć?

Zabiegi są bezpieczne i nieinwazyjne. Po iniekcji w okolicach twarzy mogą pojawić się drobne zasinienia, jednak znikają one po kilku dnia. Efekty utrzymują się od pół roku do roku, a po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Przy leczeniu zmarszczek mimicznych stosuje się również inne wypełniacze, np. kwas hialuronowy. Inną możliwością jest wampirzy lifting [linkowanie wew. do zakładki z wampirzym liftingiem], czyli zabieg niwelowania zmarszczek przy zastosowaniu osocza bogatopyłkowego.

wstecz


Jeżeli:
  • Wstydzisz się swojego wyglądu.
  • Opadły Ci po porodzie piersi.
  • Uważasz, że masz za małe piersi.
  • Uważasz że niekorzystnie wyglądasz na plaży.
  • Masz za duże wargi sromowe mniejsze ( problem przy jeździe na rowerze, ból przy stosunku, niechęć partnera do niektórych technik seksualnych, częste stany zapalne tej okolicy).
  • Masz zwiotczałe, „ oklapnięte” wargi sromowe większe.
  • Masz brak doznań i orgazmu podczas seksu.
  • Nie trzymasz moczu podczas wysiłku lub seksu.

Przyjdź lub zadzwoń. Szybko rozwiążemy Pani problemy.

wykonanie: planfirm.pl - strony internetowe stargard