slider


Liposukcja i transfer w różne miejsce ciała

Zaokrąglone biodra i pośladki, fałdy na brzuchu lub tułowiu, zwisająca skóra w okolicach ramionach czy w końcu podwójny podbródek – sposobem na likwidację tych wszystkich defektów może być liposukcja.

Wskazania do zabiegu

Zabieg liposukcji jest przeznaczony dla osób o prawidłowej wadze, które narzekają na nadmiar tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała, takich jak uda, pośladki, brzuch, ramiona. W przypadku osób chudych, o niedużej nadwyżce tkanki tłuszczowej, wystarczą zabiegi lipolizy iniekcyjnej [linkowanie wew. do zakładki o lipolizie]; natomiast w przypadku osób otyłych – liposukcja jest tylko jednym z etapów leczenia. Warto przy tym zauważyć, że liposukcja nie służy odchudzaniu, a jedynie modelowaniu sylwetki ciała.

Przebieg zabiegu

Liposukcja to chirurgiczny zabieg odsysania tłuszczu. W pierwszej kolejności obszar zabiegu jest nasączany płynami z roztworem soli fizjologicznej, następnie lekarz wykonuje niewielkie nacięcia na wybranym obszarze skóry, przez które wprowadza specjalną sondę z urządzeniem ssącym. Precyzyjnie operując urządzeniem, usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej i modeluje kształt sylwetki.

Przy zabiegach liposukcji korzystamy z urządzenia NIL belgijskiej firmy EUROMI. Zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, zależnie od wielkości obszaru ciała, które został poddany operacji.

Tłuszcz, odessany w wyniku liposukcji, jest następnie wszczepiony w inne partie ciała w celu nadania im sprężystości i elastyczności. Może być wykorzystany do wypełnienia zmarszczek i bruzd na twarzy, powiększenia piersi czy ujędrniania pośladków.

Co pacjentka musi wiedzieć?

Liposukcja jest zabiegiem operacyjnym, a więc wiąże się z pewnym ryzykiem wystąpienia powikłań. Mogą poddać się jej tylko osoby w dobrym stanie zdrowia.

Po zabiegu występuje obrzęk, które ustępuje stopniowo w przeciągu kilku tygodniu. Po wykonaniu zabiegu pacjentka powinna nosić specjalny strój uciskowy i unikać jakiekolwiek wysiłku fizycznego.

wstecz


Jeżeli:
  • Wstydzisz się swojego wyglądu.
  • Opadły Ci po porodzie piersi.
  • Uważasz, że masz za małe piersi.
  • Uważasz że niekorzystnie wyglądasz na plaży.
  • Masz za duże wargi sromowe mniejsze ( problem przy jeździe na rowerze, ból przy stosunku, niechęć partnera do niektórych technik seksualnych, częste stany zapalne tej okolicy).
  • Masz zwiotczałe, „ oklapnięte” wargi sromowe większe.
  • Masz brak doznań i orgazmu podczas seksu.
  • Nie trzymasz moczu podczas wysiłku lub seksu.

Przyjdź lub zadzwoń. Szybko rozwiążemy Pani problemy.

wykonanie: planfirm.pl - strony internetowe stargard