slider


Przeszczep tłuszczu

Tkanka tłuszczowa jest możliwie najlepszym z wypełniaczy, bo wypełniaczem naturalnym, w pełni kompatybilnym z organizmem pacjenta. Z powodzeniem może być stosowana w zabiegach odmładzających i modelujących sylwetkę.

Wskazania do zabiegu

Przeszczep tłuszczu, inaczej lipotransfer, jest zabiegiem przeznaczonym dla osób, które chciałyby poprawić swój wygląd zewnętrzny. Pozwala na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów ciała i jednocześnie poprawę elastyczności skóry w innej partii ciała. Pobrany tłuszcz może być wykorzystany do odmłodzenia twarzy – wypełnienia zapadniętych policzków oraz niwelowanie zmarszczek i bruzd. Może być ponadto stosowany w zabiegach powiększania piersi czy ujędrniania pośladków.

Przebieg zabiegu

Lipotransfer jest zabiegiem polegającym na pobraniu tkanki tłuszczowej z partii ciała, w której występuje jej za dużo (uda, pośladki, brzuch, biodra), a następnie wszczepieniu komórek tłuszczowych w inny obszar ciała, które objętość chcemy zwiększyć (twarz, szyja, podbródek, pośladki, biust).

Tkankę tłuszczową pobiera się za pomocą specjalnej igły wypełnionej płynem służącym do obkurczania naczyń krwionośnych. Przed wszczepieniem przechodzi ona proces filtracji, w wyniku którego martwe komórki zostaną oddzielone od tych pełnowartościowych. Odpowiednio przygotowane komórki tłuszczowe są aplikowane w wybrany obszar ciała. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Co pacjentka musi wiedzieć?

W pierwszym tygodniu po zabiegu należy liczyć się z możliwością pojawienia się opuchlizny i zasinienia. W tym czasie pacjenta powinna też nosić opatrunek uciskowy w miejscu pobrania tłuszczu i starać się nie narażać tej części ciała na nadmierny uciska. Zaleca się, a przez 7 dni unikać jakiejkolwiek aktywności fizycznej.
W przypadku osób o normalnej wadze ciała lub osób z niedużą nadwagą, najskuteczniejszą metodą leczenia może okazać się liposukcja połączona z transferem tłuszczu w inne partie ciała.

wstecz


Jeżeli:
  • Wstydzisz się swojego wyglądu.
  • Opadły Ci po porodzie piersi.
  • Uważasz, że masz za małe piersi.
  • Uważasz że niekorzystnie wyglądasz na plaży.
  • Masz za duże wargi sromowe mniejsze ( problem przy jeździe na rowerze, ból przy stosunku, niechęć partnera do niektórych technik seksualnych, częste stany zapalne tej okolicy).
  • Masz zwiotczałe, „ oklapnięte” wargi sromowe większe.
  • Masz brak doznań i orgazmu podczas seksu.
  • Nie trzymasz moczu podczas wysiłku lub seksu.

Przyjdź lub zadzwoń. Szybko rozwiążemy Pani problemy.

wykonanie: planfirm.pl - strony internetowe stargard