slider


Zakładanie wkładek antykoncepcyjnych

Założenie wkładki domacicznej jest alternatywą dla tradycyjnej antykoncepcji doustnej. Jest to też skuteczna i bezpieczna forma zabezpieczenia przed zajściem w ciążę, jednak metoda nie jest odpowiednia dla każdej kobiety.

Opis wkładki domacicznej i jej działania

Wkłada domaciczna, która potocznie jest nazywana spiralą, to giętki przedmiot w kształcie litery T, o długości od 2 do 4 centymetrów. Najczęściej jest wykonana z polichlorku winylu lub innych tworzyw sztucznych, którą są obojętne dla ludzkiego organizmu. Jej skład uzupełniają jony miedzi, srebra, złota i platyny, które zwiększają jej skuteczność antykoncepcyjną. Substancje te zmniejszają aktywność plemników, które nie są w stanie zapłodnić komórki jajowej.

Specjalnym rodzajem wkładki domacicznej jest wkładka hormonalna, która została wyposażona w pojemniczek z progesteronem. Jest on stopniowo uwalniany do wnętrza macicy, zagęszczając śluz w szyjce macicy i uniemożliwiając jamnikom dotarcie do jajowodu.

Przebieg zabiegu

Założenie wkładki antykoncepcyjnej jest prostym zabiegiem, polegającym jej na umieszczeniu jej w macicy. Zajmuje to kilka minut i nie jest bolesne. Z tego względu, że wkładka jest elastyczna, przyjmie odpowiedni kształt i ułożenie w macicy. Do założenia zabezpieczenia powinno dojść w ostatnim dniu cyklu miesiączkowej – wówczas wejście do macicy jest rozszerzone, a tym samym przeprowadzenie zabiegu jest łatwiejsze.

Co pacjentka musi wiedzieć?

Z tej metody antykoncepcji nie powinny korzystać kobiety, które nie rodziły jeszcze dzieci, gdyż wkłada powoduje lekki stan zapalny macicy. Ta forma zabezpieczenia jest chętnie wybierana przez panie, które już zostały mamami, a w najbliższym czasie nie planują powiększać rodziny. Wkładka może być stosowana przez kobiety karmiące.
wstecz


Jeżeli:
  • Wstydzisz się swojego wyglądu.
  • Opadły Ci po porodzie piersi.
  • Uważasz, że masz za małe piersi.
  • Uważasz że niekorzystnie wyglądasz na plaży.
  • Masz za duże wargi sromowe mniejsze ( problem przy jeździe na rowerze, ból przy stosunku, niechęć partnera do niektórych technik seksualnych, częste stany zapalne tej okolicy).
  • Masz zwiotczałe, „ oklapnięte” wargi sromowe większe.
  • Masz brak doznań i orgazmu podczas seksu.
  • Nie trzymasz moczu podczas wysiłku lub seksu.

Przyjdź lub zadzwoń. Szybko rozwiążemy Pani problemy.

wykonanie: planfirm.pl - strony internetowe stargard