slider


Leczenie bliznowców za pomocą iniekcji sterydów

Przerostowe blizny i bliznowce mogą przyczyną wielu problemów zdrowotnych, dlatego osoby posiadające te nieestetycznie wyglądające zmiany skórne powinny jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Ich leczenie jest możliwe m. in. dzięki zastrzykom sterydowym.

Opis defektu

Bliznowce, inaczej keloidy, to narośla powstające na skórze w wyniku nieprawidłowego gojenia się ran. Tkanki bliznowca rozrastają się poza granicę rany, przybierając kształt nieestetycznie wystających wybrzuszeń. Mogą mieć różne zabarwienie, do jasnoróżowego aż po ciemnoczerwone.

Bliznowe i blizny przerostowe są problemem nie tylko natury estetycznej. Ich występowaniu towarzyszą inne dolegliwości – swędzenie, pieczenie, bóle, przykurcze mięśni. Są bardzo niebezpieczne, przerośnięte mogą doprowadzić do wytworzenia się zmian przednowotworowych.

Przebieg zabiegu

Terapia bliznowców polega na wstrzykiwaniu sterydów w zmienione chorobowo miejsce, a w wyniku tych zabiegów przerosła blizna staje się bardziej miękka i opada do poziomu powierzchni skóry. Sterydoterapia może być jedyną metodą leczenia, może być też stosowana jako metoda wspomagająca w leczeniu chirurgicznym.

Co pacjent musi wiedzieć?

Zastrzyki steroidowe są jedną z najskuteczniejszych metod leczenia bliznowców. Mogą wywołać miejscowe skutki uboczne, takich jak: przebarwienia skóry, zmiany zanikowe skóry.

W przypadku leczenia blizn skuteczne są zabiegi laserowe, pozwalające pozbyć się nieestetycznie wyglądających zmian.

wstecz


Jeżeli:
  • Wstydzisz się swojego wyglądu.
  • Opadły Ci po porodzie piersi.
  • Uważasz, że masz za małe piersi.
  • Uważasz że niekorzystnie wyglądasz na plaży.
  • Masz za duże wargi sromowe mniejsze ( problem przy jeździe na rowerze, ból przy stosunku, niechęć partnera do niektórych technik seksualnych, częste stany zapalne tej okolicy).
  • Masz zwiotczałe, „ oklapnięte” wargi sromowe większe.
  • Masz brak doznań i orgazmu podczas seksu.
  • Nie trzymasz moczu podczas wysiłku lub seksu.

Przyjdź lub zadzwoń. Szybko rozwiążemy Pani problemy.

wykonanie: planfirm.pl - strony internetowe stargard