slider


Labiomajoroplastyka (powiększanie warg sromowych za pomocą tłuszczu lub kwasu hialuronowego)

Wiele kobiet wstydzi nieestetycznego wyglądu swoich narządów płciowych. Zmiany w ich budowie i ułożeniu mogą prowadzić do odczuwania dyskomfortu w pożyciu seksualnym. Jedną z takich dysfunkcji są zbyt małe wargi sromowych większe, a ich objętość można zwiększyć dzięki operacjom plastycznym z zastosowaniem kwasu hialuronowego lub tłuszczów.

Opis defektu

Niektóre z pań mają zbyt małe wargi sromowe większe, co jest defektem nie tylko natury estetycznej. Jest to o tyle niebezpieczne, że wówczas wargi sromowe większe nie zapewniają właściwej ochrony warg sromowych mniejszych i kanału rodnego. Skutkami takiego stanu rzeczy są: ból i świąd w okolicach intymnych, a ponadto częste otarcia i urazy w tych rejonach ciała. Niedostateczne zabezpieczenie narządów intymnych jest też przyczyną wielu infekcji i zakażeń.

Przebieg zabiegu

Przed operacją pacjentka musi wykonać badania, pozwalające na dokładną ocenę stanu jej zdrowia. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, a do jego przeprowadzenia wykorzystuje się albo kwas hialuronowy [linkowanie wew. do zakładki o różnych zastosowań kwasu hialuronowego], albo tkankę tłuszczową pobraną od pacjentki. Substancje te wszczepia się pod skórę w okolicy warg sromowych większych, a efektem jest zwiększenie ich objętości oraz zmiana kształtu. Zastosowanie preparatów na bazie kwasu hialuronowego pozwala na dodatkowe nawodnienie skóry i śluzówki, a także wzmacnia produkcję kolagenu, co z kolei przekłada się na zwiększenia napięcie skóry w okolicach intymnych.

Co pacjentka musi wiedzieć?

Pacjentka może wrócić do domu już dzień po wykonaniu zabiegu operacyjnego, jednak konieczne jest, aby na kilka dni powstrzymała się od jakiekolwiek wysiłku i aby szczególnie troskliwie dbała o higienę okolic intymnych. Pełna rekonwalescencja zajmie kilka tygodni, a w tym czasie należy powstrzymać się od pożycia seksualnego.
wstecz


Jeżeli:
  • Wstydzisz się swojego wyglądu.
  • Opadły Ci po porodzie piersi.
  • Uważasz, że masz za małe piersi.
  • Uważasz że niekorzystnie wyglądasz na plaży.
  • Masz za duże wargi sromowe mniejsze ( problem przy jeździe na rowerze, ból przy stosunku, niechęć partnera do niektórych technik seksualnych, częste stany zapalne tej okolicy).
  • Masz zwiotczałe, „ oklapnięte” wargi sromowe większe.
  • Masz brak doznań i orgazmu podczas seksu.
  • Nie trzymasz moczu podczas wysiłku lub seksu.

Przyjdź lub zadzwoń. Szybko rozwiążemy Pani problemy.

wykonanie: planfirm.pl - strony internetowe stargard