slider


Labiominorplastyka i zmniejszanie warg sromowych mniejszych

Zbyt duże wargi sromowe mniejsze są jedną z przyczyn odczuwania dyskomfortu w stosunkach seksualnych. Mogą być również przeszkodą w aktywnym uprawianiu sportu. Utrudniają ponadto higienę okolic intymnych. Rozwiązaniem tych wszystkich problemów jest labiomajorplastyka, czyli zabieg zmniejszania warg sromowych mniejszych.

Opis defektu

Plastyka warg sromowych mniejszych jest zabiegiem zalecanym kobietom, których wargi są przerośnięte. Często wargi sromowe mniejsze na tyle duże, że nie są otoczone przez wargi sromowe większe, co wygląda wysoce nieestetyczne, i już to może być pobudką do wykonania zabiegu.

Zbyt duże wargi sromowe powodują obcieranie i odparzanie się wrażliwych tkanek okolic intymnych, z czasem może to doprowadzić do otarć i wytworzenia się drobnych ran. Do obcierania tkanek dochodzi podczas wielu codziennych sytuacji, np. podczas jazdy na rowerze, biegania, a nawet chodzenia czy zakładania bielizny.

Przebieg zabiegu

Przed wykonaniem plastyki warg sromowych konieczne jest przeprowadzenie szeregu badań, których celem jest kompleksowa ocena stanu zdrowia pacjentki. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Powinien mieć miejsce w pierwszej fazie cyklu, co znacznie zmniejsza ryzyko powikłań pooperacyjnych. Sama operacja polega na nacięciu warg sromowych, wycięciu nadmiaru tkanek i ich ponownym zszyciu mniej więcej w połowie długości. W przypadku znaczącego przerostu warg sromowych konieczne może okazać się ich zmniejszenie na całej długości.

Co pacjentka musi wiedzieć?

Pacjentka powinna stosować się do wszystkich zaleceń lekarza, a w okresie dwóch tygodni przed zabiegiem nie wolno przyjmować leków zaburzających krzepliwość krwi. Po wykonaniu zabiegu kobieta musi dbać o higienę okolic krocza (często podmywanie się wodą, korzystanie z płynów do higieny intymnej) ora unikać jakiekolwiek wysiłku fizycznego. Ponadto, przez okres kilku tygodniu należy zachować wstrzemięźliwość od pożycia seksualnego.
wstecz


Jeżeli:
  • Wstydzisz się swojego wyglądu.
  • Opadły Ci po porodzie piersi.
  • Uważasz, że masz za małe piersi.
  • Uważasz że niekorzystnie wyglądasz na plaży.
  • Masz za duże wargi sromowe mniejsze ( problem przy jeździe na rowerze, ból przy stosunku, niechęć partnera do niektórych technik seksualnych, częste stany zapalne tej okolicy).
  • Masz zwiotczałe, „ oklapnięte” wargi sromowe większe.
  • Masz brak doznań i orgazmu podczas seksu.
  • Nie trzymasz moczu podczas wysiłku lub seksu.

Przyjdź lub zadzwoń. Szybko rozwiążemy Pani problemy.

wykonanie: planfirm.pl - strony internetowe stargard