slider


Laserowe leczenie nietrzymania moczu u kobiet

Nietrzymanie moczu to wstydliwa, aczkolwiek często spotykana dolegliwość u kobiet. Wiele z pań ukrywa swój problem i odwleka w czasie wizytę u lekarza. Niesłusznie, gdyż dolegliwości tej możemy pozbyć m.in. dzięki zabiegom laserowym.

Opis schorzenia

Dolegliwość ta przejawia się w mimowolnym oddawaniu moczu. Najczęściej dochodzi do tego przy wysiłku fizycznym, np. bieganiu czy uprawianiu jakiejkolwiek innej formy sportu. Wyciekanie moczu może towarzyszyć wielu bardzo prozaicznym czynnościom, np. kichnięciu, kaszlnięciu, śmianiu się. Możliwe jest również bezwiedne popuszczanie moczu, którego pacjentka nie kontroluje, a jego efektem jest zawilgocona bielizna.

Ustalenie przyczyny nietrzymania moczu wymaga przeprowadzania specjalistycznych badań. Najczęstszą przyczyną problemów jest osłabienie mięśni miednicy, które nie zaciskają cewki moczowej wystarczająco silnie.

Przebieg zabiegu

Laserowe leczenie nietrzymania moczu poprzedza konsultacja lekarska, która pozwala na określenie stanu zdrowia pacjentki oraz ustalenie stopnia zaawansowania dolegliwości. Samo leczenie polega na naświetlaniu laserowym przedniej ściany pochwy, a następnie przedsionka i ujścia cewki moczowej. Głowica lasera stymuluje tkanki, powoduje obkurczanie się istniejących włókien kolagenowych i jednocześnie pobudza komórki do produkcji nowych włókien. Efektem zabiegu jest poprawa kontroli nad czynnościami fizjologicznymi.

Co pacjentka musi wiedzieć?

Metoda laserowa jest bezinwazyjna i bezbolesna, a już w dzień po wykonaniu zabiegu pacjentka może powrócić do swojej normalnej aktywności. Ze względu na prawie zerowe ryzyko powikłań, ta technika leczenia jest uważana za jedną z najbezpieczniejszych. Efekty są widoczne niemal natychmiast, a dla ich podtrzymania zaleca się wykonywanie ćwiczeń mięśni Kegla.
Nietrzymanie moczu można leczyć również za pomocą zabiegów z nićmi liftingującymi.

wstecz


Jeżeli:
  • Wstydzisz się swojego wyglądu.
  • Opadły Ci po porodzie piersi.
  • Uważasz, że masz za małe piersi.
  • Uważasz że niekorzystnie wyglądasz na plaży.
  • Masz za duże wargi sromowe mniejsze ( problem przy jeździe na rowerze, ból przy stosunku, niechęć partnera do niektórych technik seksualnych, częste stany zapalne tej okolicy).
  • Masz zwiotczałe, „ oklapnięte” wargi sromowe większe.
  • Masz brak doznań i orgazmu podczas seksu.
  • Nie trzymasz moczu podczas wysiłku lub seksu.

Przyjdź lub zadzwoń. Szybko rozwiążemy Pani problemy.

wykonanie: planfirm.pl - strony internetowe stargard